„Biblia e-biznesu” jest świetnym rozwiązaniem dla początkujących, ale co z osobami zaawansowanymi? Wiele osób zadaje sobie pytanie – czy prowadząc kilka lat działalność w Internecie znajdziesz w tej książce także coś dla siebie?

Moim zdaniem warto zainteresować się „Biblią e-biznesu 2” bez względu na poziom zaawansowania. Nawet Monika Czaplicka znalazła wartościowe dla siebie elementy w pierwszej części, która recenzję (dość krytyczną) zakończyła słowami: „Nawet sama porobiłam sobie notatki, więc zawsze jest wiedza do uzupełnienia ;)”.

Drugą cześć tworzyło dwukrotnie więcej autorów, w tym Monika Czaplicka. Wiedza jest uaktualniona i pogłębiona, także uwagi z recenzji pierwszej części zostały wdrożone w życie. Dla autora bloga RzepkaNaPulsie już o pierwszej części pisał:
„Biblia e-biznesu” to książka perfekcyjna. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto robi cokolwiek w internecie i za to coś bierze pieniądze, albo ma taki zamiar. W tej książce jest wszystko. Cała wiedza o tym, jak prowadzić biznes internetowy. Począwszy od kwestii dotyczących sklepów internetowych, poprzez e-marketing, pozycjonowanie, reklamy, komunikację z e-klientem, social media, nawet logistykę e-sprzedaży (serio, opisany jest nawet polski rynek przesyłek kurierskich!), aż do zwiększania efektywności sprzedaży. „Biblia e-biznesu” to cegła 630-stronicowa, która ma absolutne podstawy do tego, by tytułować się „Biblią”. Tu jest po prostu wszystko, czego potrzebujesz, myśląc o e-biznesie.

To jakie opinie będą po drugiej części?:)

5 Powodów dla których warto sięgnąć po „Biblię e-biznesu 2”:

1. Każdy jest ekspertem w innej sferze
Lektura pozostałych rozdziałów będzie ciekawa także dla współautorów „Biblii…” W końcu każdy z nas specjalizuje się w swojej dziedzinie np. osoba prowadząca od kilku lat sklep internetowy może dopiero dostrzec możliwość stworzenia przy swoim biznesie produktu crowdfundingowego.

2. Świat się zmienia
Ekspert uczy się całe życie, szczególnie w tak dynamicznej dziedzinie jak e-biznes. Nie bez powodu już trzy lata po wydaniu części pierwszej powstała druga, która została znacząca uaktualniona i uzupełniona o nową wiedzą.

3. W szumie informacyjnym nie ma sensu tracić czasu na selekcję
W Internecie jest wszystko, ale trzeba wiedzieć jak szukać. Niestety łatwość wprowadzania informacji w obieg sprawia, że możemy łatwo stracić czas na zdobywanie wiedzy od osoby niekompetentnej. Lepiej go zaoszczędzić na ciekawsze zajęcia i od razu sięgnąć po kompendium wiedzy od ekspertów na rynku polskim.

4. Progres w stosunku do pierwszej części
Na pytanie jednego z czytelników pierwszej części o sens kupowania „Nowego Testamentu” pomysłodawca na fanpage’u „Biblii..” padła taka odpowiedź:
„Jedynka” zawierała 80 podrozdziałów tematycznych. Większość z nich została zaktualizowana, część – wypadła (bo temat się wypalił). Ale oprócz tego doszło ok. 40 nowych tekstów tematycznych, czyli +50% nowej treści. No i ponad 30 nowych Autorów (w sumie prawie 60 osób).

5. Bądź na bieżąco w polskim świecie e-biznesu
Premiera „Biblii e-biznesu 2” jest jednym z najważniejszych (jeśli nie najważniejszym) wydarzeń w polskim świecie e-commerce. Jeśli chcesz się w nim dobrze odnajdywać to po prostu musisz co najmniej kojarzyć autorów i to czym się zajmują.

Chcesz wiedzieć więcej?

Pełną listę autorów, spis treści oraz więcej informacji o książce znajdziesz tutaj na blogu Macieja Dutko.

Natomiast zakupu możesz dokonać tutaj. Kupując ją w przedsprzedaży masz szansę załapać się bonusy np. ebooka lub audiobooka o wartości 29 zł. Warto skorzystać z tej oferty.

Szczególnie miło jednak jest nam ogłosić, że globalna premiera drugiej części „Biblii e-Biznesu” odbędzie się w Bangkoku przy okazji konferencji Biznes Ponad Granicami #EventBPG. Bądź tam razem z nami i spotkaj się m.in. z autorami książki. Więcej informacji tutaj.

Do zobaczenia!

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]