Zainspirowałeś się blogami i historiami ludźmi, którzy podróżują po Świecie i jednocześnie pracują. Piękne zdjęcia z tropikalnych przyciągają. Jednak tymi szczęśliwcami wydają się to być głównie osoby z zaawansowanymi kompetencjami w sferze IT. A Ty nie masz takich umiejętności i nie czujesz się na siłach, aby je zdobywać. Nie masz umysłu technicznego i jesteś humanistą? Nic straconego, też masz szanse zarabiać zdalnie.

Choć oczywiście to też wymaga od Ciebie działania i większej elastyczności niż w pracy na etacie. Być może będziesz musiał przetestować kilka rodzajów biznesów, łączyć je, modyfikować lub wymyślać nowe. Kreatywność jest jednym z fundamentów umysłu przedsiębiorcy.

Rodzaje biznesów mobilnych dla humanistów

Blogowanie

Pomysł oczywisty, ale też nie najłatwiejszy. Byłoby nierealistycznym oczekiwać od bloga, że zapewni Ci finansowanie już od pierwszych miesięcy z podróży jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w tym temacie. Może to być jednak dobra podstawa do innych biznesów zdalnych i jak najbardziej zachęcam do doskonalenia się w tym temacie.

Tworzenie kursów online lub ebooków.

Branża która może być bardzo dochodowa jeśli znajdziesz odpowiednią niszę i dostarczysz skuteczne rozwiązanie problemów. Znajomość angielskiego jest bardzo w tej dziedzinie przydatna. Zarówno do tworzenie produktów przeznaczonych dla odbiorców zagranicznych, jak i prowadzenie poszukiwań. Nie zrażaj się, że nie wiesz jeszcze wszystkiego w dziedzinie w której chciałbyś tworzyć produkty. Wiedzę i doświadczenie można zdobyć z czasem, a im bardziej się zaangażujesz tym szybciej będziesz w stanie zarabiać na tym godne pieniądze.

Programy partnerskie

Biznes który często łączy się z blogowaniem, ale nie zawsze. Promujesz produkty innych twórców i za to otrzymujesz prowizję. Wielu ludzi w Polsce zarabia już na tym dobre pieniądze. Możesz do nich dołączyć jeśli zdecydujesz się zaangażować w temat.

Pisanie tekstów dla innych

Chyba najłatwiejsza praca, aby wystartować i niekoniecznie najgorzej płatna. Oczywiście wszystko zależy do tego czy dotrzesz z odpowiednią usługą do odpowiednich osób. Tworząc teksty specjalistyczne możesz zarobić bardzo dobre pieniądze. Nie zrażaj się początkowymi trudnościami tylko wytrwale pisz nowe teksty, a z czasem będą coraz lepsze.

Social Media manager

Jeśli czujesz Świat Social Media to możesz oferować swoje usługi jako osoba zarządzająca profilami w portalach społecznościowych. Przygotuj się solidnie do tej roli, aby móc proponować ciekawe rozwiązania strategiczne, które dadzą efekty Twoim potencjalnym klientom. Jeśli nie masz jeszcze takiej wiedzy to ją zdobądź. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz ją za darmo.

Nauka języków obcych lub tłumaczenie

Osoby znające jakiś język obcy na bardzo dobrym poziomie mają ułatwione zadanie. Możecie uczyć ludzi języka przez skype, oferować różne tłumaczenia lub oferować pomoc firmą chcącym zdobyć nowe rynki. Jest wiele możliwości, które mogą być bardzo dobrą pracą zdalną.

Dropshipping

Czyli sprzedaż towarów, których nawet nie widzisz na oczy. Ty sprzedajesz na swoje stronie lub w portalu aukcyjnym jakiś produkt, który producent wysyła bezpośrednio do klienta Możesz prowadzić ją na rynek polski, ale także na rynki zagraniczne. Bardzo popularna forma zarabiania wśród osób pracujących zdalnie z USA i zachodniej Europy. W tajskim mieście Chiang Mai odbywają się regularne spotkanie osób, które żyją tam ze sprzedaży na portalu Amazon produktów, które są fizycznie kilka tysięcy kilometrów od nich.

Poukładanie stacjonarnych biznesów

Znam przypadki osób prowadzących tradycyjne stacjonarne sklepy w Polsce, które na co dzień mieszkają w Tajlandii. Zatrudniły pracowników, stworzyły systemy i teraz z tego korzystają. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko wyobraźnia i gotowość do podjęcia działania.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]