Bob Dylan kiedyś powiedział:

„Człowiek osiąga sukces, gdy wstaje rano i kładzie się spać wieczorem do łóżka, a pomiędzy tym czynnościami robi to na co ma ochotę”.

Cytat idealnie obrazuje wiele mądrości życiowych, które wiele osób odkryło dopiero gdy zaczęli prowadzić biznes mobilny i jednocześnie podróżować. Oto niektóre z nich:

  • Sukces nie wiąże się koniecznie z posiadaniem dużej ilości pieniędzy. Chodzi po prostu o posiadanie odpowiednich zasobów, aby robić to co się chce każdego dnia. Każdy z nas może chcieć czegoś innego. Dla jednego idealnie spędzonym dniem będzie wyprawa po górach, a dla innego seria ekscytujących spotkań biznesowych. Oczywiście priorytety mogą się zamieniać. Najważniejsze jednak abyś miał większy wybór.
  • Nie musisz przejmować się definicjami sukcesu. Stwórz swoją własną i dąż do urzeczywistnienia jej w swoim życiu.
  • To nie jest samolubne, aby myśleć co dla Ciebie jest dobre. Wszyscy zasługujemy aby być szczęśliwi i usatysfakcjonowani. Bardziej pomagamy Światu będąc inspiracją i wzorem dla innych ludzi niż jednym z narzekających szaraczków.'

Tak naprawdę to musisz przejmować się znalezieniem swojej definicji sukcesu. Jeśli Ci się uda to bardzo dobrze, ale nie jest to konieczne. Zamiast tego proponuję Ci inne ćwiczenie.

Opisz swój idealny rok.

Często możemy spotkać się z sugestiami opisania idealnego dnia. Dla mnie jest to trochę bezsensowne, bo mało jest rzeczy które chcę robić codziennie, a wiele które wystarczy zrobić raz lub kilka razy w roku, aby być w pełni usatysfakcjonowanym.

Dlatego proponuję abyś opisał swój idealny rok. Podczas tego ćwiczenia skup się raczej na rzeczach związanych ze stylem życia i tym, co naprawdę Cię ekscytuje. Pomiń kwestie finansowe i zawodowe, tym zajmiesz się później.

Zadaj sobie pytania:

Jakie pasje chcesz rozwijać?

W jakich krajach chcesz mieszkać?

Jakie miejsca chcesz zobaczyć?

Co chciałbyś przeżyć?

Z kim chcesz spędzić najwięcej czasu?

Czego chcesz się nauczyć?

Przygotuj takie zestawienie. Jeśli chcesz podzielić się jakimiś swoimi odkryciami to zrób to w komentarzu!

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]