Jeśli nie macie nadal pomysłu jaki biznes moglibyście prowadzić w Internecie lub nie wystarczyły propozycje opisane w artykule „8 Rodzajów biznesu mobilnego dla humanistów” to dzisiaj mam dla Was najobszerniejszą propozycję z jaką kiedykolwiek się spotkaliście – infografikę na której znajdziesz 200 możliwości zarabiania pieniędzy w Internecie. Mam na myśli oczywiście poważne pieniądze dzięki którym będziesz mógł przenieść się do tropikalnego kraju na zimę lub spełniać inne swoje marzenia.

Na początek kilka przykładów działalności, które są umieszczone na infografice:

  1. Zostań Freelancerem
  2. Zostań blogerem 
  3.  Handluj stronami 

Pełna Infografika poniżej z przykładami.

Jeśli chcesz w najlepszy sposób skorzystać z wymienionych powyżej możliwości to powinieneś dobrze pisać po angielsku. W przypadku gdy znasz już ten język, ale chciałbyś podnieść swój poziom w tym zakresie to najlepiej po prostu pisać, a potem oddawać komuś swoje teksty do sprawdzenia. Uczymy się na błędach, także z czasem będzie Ci to coraz lepiej wychodziło. Warto abyś robił to regularnie i w ten sposób zanurzał się w języku, wtedy Twoje postępy będą najszybsze. Oprócz tego musisz powiększać zasób słów, w tym celu słuchaj i czytaj branżowych artykułów na blogach (chcesz rekomendacji – daj znać w komentarzu) oraz korzystaj darmowych aplikacji do nauki – polecam memrise i duolingo.

A co jeśli nie znasz angielskiego?

Nic straconego. Wiele osób nie znających innego języka poza ojczystym z sukcesem prowadzi swoje biznesy mobilne. Czasem mnie bardzo zadziwiają swoją odwagą np. włoski bloger mieszkający na wyspie Koh Phangan w Tajlandii i nie znający angielskiego(wynajmuje domek od innego Włocha, a resztę spraw załatwia na migi). Takie przypadki pokazują, że jeśli się chce to znajdzie się sposób.

Wiedzę potrzebną do założenie biznesu w warunkach polskich znajdziesz na tej stronie. Szczególnie polecam pobranie darmowego ebooka dzięki któremu dowiesz się jak założyć dochodową firmę, kliknij tutaj.

Co jest najważniejsze na początku Twojej ścieżki biznesowej?

Najważniejsze jednak abyś podjął działanie. Być może nie trafisz od razu do idealnego biznesu, ale zacznij robić cokolwiek związanego z pracą zdalną. Będąc wewnątrz tego tematu będziesz odkrywał więcej dróg i możliwości na zrobienie pewnych czynności oraz to, co najważniejsze dla przedsiębiorcy, problemów. To one powodują, że znajdują się ludzie gotowi płacić za Twoje rozwiązania. Niepowodzenie w biznesie wiąże się najczęściej z dostarczaniem usługi, której potrzebuje zbyt mała ilość osób. Dlatego Ty zacznij działać jak najwcześniej, aby dobrze poznać rynek od środka.

Masz inne pomysły? Podziel się w nim w komentarzu na blogu lub na fanpage’u Biznes Ponad Granicami!

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]