Budowa biznesu mobilnego wymaga odpowiedniego zestawu narzędzi dla różnych obszarów prowadzenia firmy. W gąszczu produktów i usług bardzo łatwo stracić pieniądze i pieniądze na rozwiązania, które się nie sprawdzają. Na szczęście możesz skorzystać z naszych rozwiązań i wybrać te narzędzia, które są sprawdzone w rzeczywistych działaniach.

Uwaga: Niektóre z podanych niżej linków to tzw. linki partnerskie. Jeśli wejdziesz przez nie na podane strony to nie będziesz obciążony żadnymi kosztami, a ja być może otrzymam jakiś bonus od dostawców rozwiązania. Umieściłem tutaj tylko te produkty, z których miałem okazję korzystać i które okazały się dla mnie przydatne. Skoro mi okazały się pomocne, to mogą przydać się i Tobie w budowaniu Twojego biznesu.

Strony internetowe

WordPress –  Łatwy, darmowy i bardzo konfigurowalny. W tym momencie zdecydowanie najpopularniejszyc sposób na tworzenie nowych stron. Używam WordPress dla wszystkich naszych stron internetowych i blogów. W Internecie znajdziesz wiele poradników i kursów jak go używać.

Envato– Ogromny wybór szablonów do WordPressa. Kupuje tu wszystkie przydatne wtyczki i pluginy.

Social Locker świetna płatna wtyczka wordpressa do pozyskiwania „Like” na FB oraz aktywności w innych sieciach społecznościowych

Cloudflare – przyśpieszy każdą stronę

IAI SHOP jeden z najlepszych systemów do budowania własnego sklepu internetowego (jest płatny, ale wart swojej ceny)

Google Analytics – Próbowałem droższych rozwiązań analitycznych, ale i tak wróciłem  do darmowego  Google Analytics.

Sucuri – Używam Sucuri aby monitorować moje strony internetowe w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i oczyścić strony internetowe, jeśli się ktoś włamał.

Projekty Landing page

OptimizePress 2 – Buduje prawie wszystkie serwisy z wykorzystaniem tego narzędzia, świetnie działa z wordpresem i jest bardzo intuicyjne, na zasadzie „przestawiania kafelek”

Landingi – Doskonałe i proste narzędzie do budowania bardzo skutecznych landing page i ofert sprzedażowych. Używam tego narzędzia do wszystkich projektów. Sprawdza się doskonale.

Hosting i Domeny

Super Host – jeśli szukasz dość dobrego hostingu lub domen, to superhost się sprawdzi

Email Marketing

Salesmanago – używam już od ponad roku pomimo, że jest płatny ale jest to kluczowe narzędzie do automatyzacji sprzedaży i marketingu we wszystkich projektach jakie realizuje.

Testowanie stron

Landingi – Doskonałe i proste narzędzie do testowania konwersji landing page i ofert sprzedażowych. Używam tego narzędzia do wszystkich projektów. Sprawdza się doskonale.

Nagrywanie obrazu z ekranu

Screenflow – Jeśli używasz komputera Mac zalecam ScreenFlow do nagrywania pulpitu . To proste narzędzie, aby nagrywać i edytować z poziomu tego programu.

Camtasia – Dla użytkowników komputerów PC zalecam użycie Camtasia . Podobny do ScreenFlow można łatwo tworzyć i edytować wideo.

Hosting do Video

Vimeo – używam tego serwisu do udostępniać plików wideo na dowolnym urządzeniu. Działa świetnie i daje doskonałą możliwość zabezpieczania video.

Fotolia – serwis do pobierania zdjęć

Przetwarzanie płatności

Transferuj – dobry polski serwis do przyjmowania prawie wszystkich krajowych  płatności i można go podłączyć pod spółkę LTD.

Paypal – międzynarodowy system do przyjmowania płatności kartami prawie we wszystkich walutach.

Zarządzanie plikami w chmurze

Transmit – Dla użytkowników komputerów Mac zalecam korzystanie transferowania plików na  FTP , SFTP i zarządzania plikami na Amazon

Filezilla – Dla użytkowników komputerów z Windows zalecam korzystanie transferowania plików na  FTP , SFTP i zarządzania plikami na Amazon

Produktywność

Evernote – Najlepsze narzędzie do synchronizacji informacji produktywności we wszystkich urządzeniach. Bardzo dobrze da się kategoryzować i wyszukiwać informacje.

Gliffy – używam Gliffy i do rysowania diagramów nakreślenia planów akcjach marketingowych .

MindJet – narzędzie do budowania map myśli.

TomsPlaner – świetne narzędzie do planowania zgodnie z metodą GTD

WunderList  – od momentu gdy odkryłem to narzędzie używam go do planowania wszystkiego. Jego zaletą jest intuicyjności i doskonała integracja z kalendarzami Google.

Google Docs – Używam Google Docs do przechowywania i dzielenia się dokumentami. Bardzo tani i szybki dysk internetowy.

Dropbox – Używam do przechowywania i dzielenia się dokumentami. Kolejny  tani i szybki dysk internetowy.

Bitly – używam do śledzenia linków na moich serwisach

Vcita – świetny system CRM do zarządzania bazą klientów, zgłoszeń i umawianie spotkań.

Timedoctor – świetny program, to śledzenia pracy pracowników.

Platforma do webinarów

Clickwebinar–  świetnie nadaje się do organizowania małych spotkań online i udostępniania pulpitu

Clickmeeting– świetnie nadaje się do organizowania spotkań online nawet do 1000 uczestników i udostępniania pulpitu.

Social Media

FbPoster – świetnie narzędzie jakie używam do działalności na grupach Facebook.

Buffer – zarządzanie pozostałymi  profilami, (twiter, google+,linkedIn)

Froll – Dzięki Frool przechwycisz osoby, które były na Twojej stronie lub aukcji, a następnie poprzez Facebook i/lub sieć partnerską Google w sposób AUTOMATYCZNY pokażesz reklamę produktu lub Twojej usługi.

Inne serwisy które pomogają mi w pracy:

Quickfile – bezpłatny program do fakturowania Online (nadaje się dla LTD)

AirBnB – czyli „Air bead and breakfast” to podróżniczy serwis, który właśnie wchodzi do Polski. Dzięki niemu można wynająć miejsce w prywatnym domu w nawet najdalszym zakątku świata. Rejestrując się  otrzymasz (79 złotych) na pierwszą rezerwację.

Uber  – czyli prywatna taksówka dla każdego. Świetnie  mi się sprawdza. Wychodzi wygodniej i zdecydowanie taniej niż taksi. Zyskaj 25zł na pierwszą jazdę rejestrując się przez ten link. Nie musisz tłumaczyć kierowcy gdzie masz pojechać, bo wszystko ustawiasz na mapie Google’a i nie ma ryzyka, że będziesz wieziony dookoła w obcym mieście.

CyberGhost    wirtualny VPN jaki używam

Fiverr to szeroko znana platforma, na której można samemu oferować wykonywanie zleceń/sprzedaż czegoś/rozmaite usługi lub kupować takowe.

Nauka przez internet

Walen – Nauka języków przez internet: Angielski, Tajski, Chiński

Ubezpieczenie

Planeta Młodych – Sprawdzone ubezpieczenie dla podróżników za śmieszne pieniądze. W Tajlandii zwraca się przy pierwszej wizycie u lekarza.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]