Przez polski Internet przetocza się fala informacji o otwarciu usługi Amazon FBA dla polskich przedsiębiorców. Ten rodzaj zarabiania jest jeszcze mało znany w naszym Kraju. Warto jednak wiedzieć, że bardzo wielu przedsiębiorców internetowych za granicą utrzymuje się dzięki sprzedaży swoich produktów na Amazon. W tym artykule na nagraniu dowiesz się więcej na ten temat:

  1. ➡️ Na czym polega Amazon FBA? Czym jest i dlaczego warto korzystać z Amazon FBA jako sprzedawca?
  2. ➡️ Dlaczego Amazon jest najlepszym miejscem, aby sprzedawać produkty za granicą?
  3. ➡️ Ile musisz zainwestować i jakich zysków możesz oczekiwać?
  4. ➡️ Czym kierować się przy wyborze produktu do sprzedaży?
  5. ➡️ Jakich narzędzi i aplikacji używać podczas szukania produktu do sprzedaży na Amazon?
  6. ➡️ Czym dokładnie jest Private Label, który pomoże Ci wyprzedzić konkurencję?
  7. ➡️ Idea Private Label i sprzedaży na Amazon.

——-
✎ Kim jest mój gość?
Artur Pawłowski jest aktywnym sprzedawcą na Amazon. Od ponad dwóch lat mieszka w Tajlandii, skąd zarządza swoją firmą zdalnie przez internet.

Chcesz znaleźć #pomyslnabiznes i uruchomić swój #biznesonline na #Amazon FBA?
Pobierz teraz e-book z podsumowaniem, jakie przygotował Artur.

Jak działa Amazon FBA

Stworzenie sklepu internetowego wymaga podjęcia wielu działań związanych m.in. z promocją, obsługą klienta, budowaniem marki itd. Amazon umożliwia pewne ułatwienie tego procesu poprzez ofertę Amazon FBA (Fulfillment by Amazon), czyli umożliwienie wydelegowania logistyki firmie J. Bezosa. W praktyce wygląda to następująco.

1. Wystawiasz swoje produktu na stronie Amazon
2. Wysyłasz produkt do magazynu Amazon
3. Produkt są składowane w magazynie Amazon
4. Produkt zostaje wysłany z magazynu Amazona
5. Amazon zapewnia obsługę klienta i zwroty

Na tym etapie wygląda to bardzo obiecująco, czy jest jednak tak idealnie? Sprawdźmy zestawienie wad i zalet.

Zalety Amazon FBA

1. Brak problemu z wysyłką i zwrotami

Kwestie logistyczne są po stronie firmy Amazon. Masz z głowy kwestie związane z wysyłką produktu do klienta końcowego, Twoi zadaniem jest tylko dostarczenie kartonu zbiorczego od wskazanego centrum logistycznego. Oprócz tego masz z głowy kwestię obsługi zwrotów, które bywają wyjątkowo uciążliwe.

2. Wiarygodność Amazon

Największą zaletą uczestniczenia w programie Amazon FBA masz za sobą wiarygodność największego giganta ecommerce. Wielu klientów nawet nie zauważa tego, że nie kupuje produktu bezpośrednio od Amazona! Pod tym względem nie ma tak dobrej oferty na Świecie, o czym świadczy np. sukces polskiej firmy Sushi Socks Box, która sprzedaje w USA, Kanadzie i Japonii.

3. Amazon Prime

Użytkownicy Amazon mogą wykupić usługę Prime, dzięki której mają m.in. zagwarantowaną szybką i darmową przesyłkę. Twoje produkty też będą mogły być zamawiane w ten sposób i to stanowi bardzo mocny plus. Przez wielu sprzedawców online jest to uważane obecnie za największą okazję umożliwiającą zwiększenie sprzedaży online.

4. Obsługa zamówień z wielu kanałów sprzedaży

Amazon obsługuje także zamówienia pochodzące spoza platformy. Także możesz równolegle tworzyć markę swojego sklepu i pozbyć się problemu z logistyką w taki sam sposób jak przy sprzedaży na Amazon.

Wady Amazon FBA

1. Mniejsza kontrola nad zamówieniami

W wielu sytuacjach mógłbyś się dogadać ze swoim klientem, aby nie zwracał towaru np. doradzając mu jak lepiej użyć produkt. W przypadku Amazona pracownik call center zrobi to wszystko według skryptu.

2. Potwierdzenie produktu w magazynie

Wysyłając swoje produkty nie masz pewności czy będą one wysyłane stamtąd. Może się zdarzyć, że zostaną przekazane do innego centrum logistycznego Amazon, a to też trwa kolejne kilka dni.

3. Opłaty

Uczestnictwo w Amazon FBA wiąże się oczywiście z wieloma opłatami. Szczególnie na początku i przy produktach niskokosztowych może być to bardzo przytłaczające.

4. Polityka Amazon

Firma dba o swoją wiarygodność, dlatego z wielu powodów może zawiesić Twoje konto np. z powodu zbyt długiej odpowiedzi na wiadomości klientów. Tego typu zasady trzeba śledzić na bieżąco.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]