Kilka dni temu pojawiła się informacja o planach pełnego wejścia na rynek polski firmy Alibaba. Będzie to pierwsze ich biuro w Europie Wschodniej, wcześniej firma otworzyła swoje przedstawicielstwa w Niemczech i Holandii.

Takie plany wywołały spore poruszenie i falę domysłów w Polsce. Dlaczego? Alibaba jest największą firmą ecommerce na Świecie, większą od Amazon czy eBay, dlatego trudno przewidzieć skutki tego zaangażowania. Poza tym właściciel portalu Allegro, firma Naspers, podała informację o wystawieniu na sprzedaż polskiego giganta. Czy te fakty są ze sobą powiązane?

Potęga Alibaby opiera się na rozwoju chińskiej gospodarki. Dzięki temu portalowi możemy w łatwy sposób znaleźć zaufanego dostawcę, która wyprodukuje dla nas towar do sprzedaży na rynku europejskim. Bardzo prawdopodobne, że znajdziemy tam każdy produkt jaki moglibyśmy sobie wymarzyć, bo na stronie jest aż 40 różnych kategorii. Mnie zaskoczyła oferta sprzedaży dinozaurów:)

dino-alibaba

Oczywiście na Alibaba mogą sprzedawać również producenci z innych krajów. Silnie reprezentowane są fabryki z Indii, Turcji, Malezji, Wietnamu, Tajlandii, Japonii, Korei, Tajwanu, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i innych krajów (w tym także z Polski). Jednak niezaprzeczalnie do oferta chińskich producentów jest fundamentem istnienia tej platformy.

Istnienie Alibaby bardzo ułatwiło nawiązanie relacji handlowych z chińskimi producentami. Istnieje nawet możliwość czatowania z pracownikiem fabryki oddelegowanym do kontaktu za pośrednictwem serwisu. Wszystko odbywa się na karcie produktu, na której możesz także sprawdzić wiele informacji uwiarygadniających partnera np.

– zdjęcie firmy
– staż na Alibaba
– czy jest Gold Supplier
– czy jego zakład został sprawdzony przez pracowników Alibaby i firm zewnętrznych

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak znaleźć dobrego dostawcę na Alibaba? Kilknij tutaj.

Oprócz tego znajdziesz tam informacje o możliwościach zapłaty np. za pomocą Escorow, dzięki któremu fabryka otrzyma zapłatę dopiero, wtedy gdy otrzymasz produkty i będziesz zadowolony.

Czy różni się Alibaba.com od Alibaba Wholesaler?

Opisując portal Alibaba.com warto zwrócić uwagę na różnice między tymi dwoma stronami, bo wiele osób nie ma pojęcia o istnieniu tej drugiej. Służy ona do zakupu pojedynczych egzemplarzy różnych produktów. Oczywiście cena jednostkowa jest wtedy zdecydowanie wyższa, ale możesz w łatwy sposób przetestować dostawcę i jakość produktu (w przypadku gdy nie uda się wynegocjować wysyłki próbki).

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]