Kontynuujemy cykl opisu pomysłów dla poszukujących swojej drogi życiowej, dzisiaj kolejne dwa. Część 1/2 znajdziesz tutaj.

Pomysł #3 Poznaj ludzi, którzy już działają

Bardzo ważnym elementem odnalezienie swojego pomysłu na życie jest zdobywanie realnego obrazu potencjalnych dróg. Najłatwiej to zrobić gdy poznasz ludzi, którzy już się tym zajmują. Polecam postarać się nawiązać jak najgłębszy kontakt, bo zwykłe zapytanie „jak tam idzie w tym biznesie” na pewno nie zachęci rozmówcy do wgłębiania się w niuanse, które mogą być dla Ciebie kluczowe. Jakość odpowiedzi zależy od tego jakie pytania postawisz.

Oprócz tego pamiętaj o podstawowej zasadzie przy tego typu kontaktach, gdy chcesz skorzystać z czyjegoś doświadczenia lub wiedzy.

Wnoś jak największą wartość dla swojego rozmówcy i nie bądź roszczeniowy. Ta osoba musiała przeznaczyć duże czasu (i najprawdopodobniej borykać się z wieloma trudnościami), aby zdobyć realny obraz sprawy o które zamierzasz zapytać. Szanuj to. Choć z drugiej strony bądź odważny i nawiązuj kontakt z ludźmi, którzy posiadają cenną dla Ciebie wiedzę. Bardzo często powinieneś otrzymać odpowiedź, której poszukujesz jeśli będziesz odpowiednio wytrwały.

Pomysł #4 Odpuść zbędny perfekcjonizm

Wiele osób nie podejmuje działania, bo czeka aż znajdzie taką dziedzinę w której automatycznie będzie idealnymi.

Szanse na takie sytuację można szacować w promilach. Dlatego na początku nie spinaj się na efekt. Wróćmy na chwilę do przykładu z testowym prowadzeniem fanpage. Na początku Twoim celem niech nie będzie zdobycie określonej ilości fanów czy lajków pod każdym postem, bo to może Cię szybko zniechęcić. Zacznij od postawienia sobie celu całkowicie zależnego od Ciebie, jakim byłoby np. publikowanie codziennie posta przez dwa miesiące.

Zaadaptuj takie podejście przy realizowaniu wcześniejszych pomysłów. Naprawdę musisz się z tym pogodzić, że może być na początku ciężko z efektami i mimo wszystko robić swoje. Jeśli przyjdą szybko to będziesz miał przynajmniej miłą niespodziankę.

Podsumowanie

Cztery wymienione wyżej pomysły mogą być Twoim drogowskazem na kilka miesięcy pracy. Po solidnie przepracowaniu tego okresu i wdrażaniu powyższych koncepcji masz dużo większą szansę na odkrycie swojego sposobu na życie i zarabianie pieniędzy. Wielką korzyścią e-biznesu jest to, że możesz zrobić to właściwie bez pieniędzy.

Możesz również nadal czekać na magiczną pigułkę, która zapewni Ci drogę na skróty. Ostatecznie jednak czas spędzony na braku działania będzie frustrujący i oddalający Cię od satysfakcjonującego życia.

Co z tym zrobisz to już w tym momencie zależy wyłącznie od Ciebie.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]