Wiele osób postrzega swoją jedyną szansę w rywalizacji z konkurencją na polu cenowy, a jest to duży błąd. O tym jak skuteczniej zaistnieć handlu internetowym opowiedział nam Maciej Dutko na webinarze poświęconym temu jak nie być cenodajka.

Spotkanie rozpoczęło się od obrazowej metafory obrazkowej na której Maciej pokazał wiewiórkę goniącą za złotówką. Wielu uczestników webinaru potwierdziło, że rzeczywiście tak się często czują. Trzeba gnać za przychodem, aby biznes przetrwał. W takim biegu często traci się właściwą perspektywę i można zacząć popełniać błędy. Jednym z największych jest wdanie się w wojnę cenową z konkurencją.

Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w tzw. „czerwonym oceanie”, czyli sytuacji gdy wiele podmiotów sprzedaje identyczne produkty, czyli przy dużej konkurencji. Prowadzi to zjawiska „cenodajstwa”, czyli zaniżaniu cen, aby za wszelką cenę zdobyć klienta.

Czy jesteśmy skazani na taką sytuację?

Jak się okazuje na szczęście nie. Obok ceny istnieje co najmniej kilkadziesiąt czynników pozacenowych, które wpływają na decyzje konsumenta. O tym jak je wykorzystać na swoją korzyść Maciej opowiada na szkoleniu „E-biznes do kwadratu”, którego edycja specjalna odbędzie się przy okazji konferencji #EventBPG w Bangkoku.

Kilkanaście sposobów na poradzenie zdobycie klientów bez konieczności zaniżania ceny Maciej wymienił także podczas webinaru. Podczas prezentacji podkreślił fakt, że im więcej czynników pozacenowych wdrożysz w swojej strategii tym bardziej zniwelujesz znaczenie ceny.

Przy okazji przestrzegał przed dawaniem zbyt wielu rabatów i zniżek. Porównał je wręcz do heroiny. Jeśli czas będziesz oferował je swoim klientom to tak się do nich przyzwyczają, że nie będą zainteresowani kupnem w normalnej cenie.

Następnie Maciej pokazał kilkanaście sposobów razem z realnymi przykładami na tworzenie usługi i produktów Internecie. Jeśli chcesz obejrzeć cały webinar to odbierz dostęp poniżej

http://piotrm11.sg-host.com

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]