Efektywność w biznesie – 7 Najczęstszych błędów popełnianych przy budowie marki online
Wielu z nas zdaje już sobie sprawę jak ważne jest kwestia tworzenia marki w sieci. Nawet jeśli nic nie robisz w tym kierunku to i tak budujesz swoją markę online. Wtedy to dzieje się nieświadomie i prawdopodobnie skutki takich działań (lub raczej ich braku) będą opłakane.
W dzisiejszym artykule przygotowałem dla Was zarys 7 najczęstszych błędów popełnianych przy tworzeniu marki w sieci. Niech będzie to drogowskaz umożliwiający określenie elementów na których warto skupić się w pierwszej kolejności.
Spis treści
Brak wizji
Obecność w sieci bez ładu i składu. Wrzucasz coś, aby cokolwiek było. Nie masz jednak pojęcia co chcesz w ten sposób uzyskać. Jak to zmienić – zadaj sobie pytanie:
„co chcę uzyskać dzięki mojej obecności w Internecie?”
Chcesz wykrystalizować pomysł na biznes? Być pomogą Ci w tym darmowe ebooki
2. Kiepska strona
W dzisiejszych czasach gdy w jeden dzień możesz przygotować sobie stronę, dzięki WordPressowi i płatnym szablonom, kiepska wizytówka w sieci nie może być wymówką. Nie musisz mieć super systemów, to po prostu ma schludnie wyglądać.
3. Brak SEO
Wiele firm opiera się na klienta docierających do nich poprzez Google. Zadbaj chociaż w podstawowym zakresie o pozycjonowanie m.in. poprzez uczynienie linków przyjaznymi, linkowanie wzajemnie artykułów z Twojego serwisu, a także regularne publikowanie nowych treści. Oczywiście to dopiero jeden z aspektów SEO, jeśli chcesz wiedzieć więcej polecam materiały od Moz https://moz.com/learn/seo
4. Brak planu B
Początki zwykle bywają trudne. Szczególnie w Internecie, gdzie jest bardzo mała bariera wejścia. Dlatego nawet w przypadku niepowodzenia pierwszej kampanii eksperymentuj dalej.
5. Niejasny komunikat
Od wyglądu strony ważniejsze są treści, którymi ją wypełnisz. Wejdź w skórę Twojego potencjalnego klienta i zastanów się czy wiedziałbyś od razu co „autor miał na myśli”?
Zadbaj o klarowność na Twojej stronie.
6. Nie używanie social media do tworzenia relacji
Social media są genialnym narzędziem do tworzenia relacji. Dotyczy to oczywiście kontaktów z klientami, ale także innymi osobami z branży, a nawet jej liderami.
Tak jak w każdej relacji, aby miała sens musi w niej zachodzić komunikacja. Dlatego nie traktuj mediów społecznościowych jako słupa ogłoszeniowych, a miejsce spotkań
7. Brak pomysłu graficznego
Postaraj się wybrać chociaż kilka charakterystycznych elementów pozwalających na odróżnienie Ciebie od innych. Jeśli decydujesz się kolory, czcionki i inne to bądź konsekwentny w tych wyborach.
Podsumowanie
Oczywiście sama wiedza na temat aspektów na których powinieneś skupić swoją uwagę to za mało. Teraz powinieneś wybrać jedną dziedzinę i zrobić plan działań, a następnie pierwszy krok. Powodzenia!
Zostaw komentarz