Od najmłodszych lat słyszmy o konieczności znalezienia dobrego zawodu. Dobrego, czyli najczęściej takiego, który da godny zarobek i społeczny prestiż. Z naciskiem na to pierwsze.

W tym celu jesteśmy przez lata edukowaniu. Nierzadko jest to bardzo duża inwestycja dla naszych rodziców, a często także dla nas samych gdy inwestujemy np. w studia zaoczne czy podyplomowe z nadzieją na poprawienie swojej sytuacji zawodowej oraz materialnej.

W dzisiejszych czasach model zarabiania zmienił się w wielu branżach. Pewne zawody przestały istnieć, a pojawiły się tysiące nowych możliwości na zarabianie godnych pieniędzy. Zmienił się także próg wejścia do bardzo dobrze opłacalnych branż.

Spokojnie możesz zarabiać ponad 15 tysięcy złotych miesięcznie na rękę jeśli zdobędziesz odpowiednie kompetencje. Kluczem jest Twoje nastawienie, bo wszystkiego co jest potrzebne możesz nauczyć się za darmo w Internecie.

Oczywiście nie ma jednej prawidłowej ścieżki zarabiania (i bardzo dobrze!). Możesz wybrać odpowiednią ścieżkę dla siebie i w niej dążyć do mistrzowskiego poziomu. Jeśli będziesz naprawdę dobry w dziedzinie w której są klienci to będziesz zarabiał ponad 15 tysięcy. Górna granica zależy od Ciebie, bo jak wejdziesz głębiej w świat e-biznesu to zaczniesz zauważać mnóstwo potencjalnych okazji.

Przejdźmy jednak do konkretów. Przygotowałem dla Ciebie listę miejsc w których możesz zdobyć bardzo cenne kompetencje w dziedzinie e-biznesu i potem dzięki nim zarabiać.

 1. Udemy.com

 2. Serwis na który można znaleźć tysiące kursów, w tym wiele bezpłatnych. Tworzony przez rożnych instruktorów, którzy ze względu na system ocen starają się dostarczać jak najpraktyczniejszą wiedzę. Najcenniejsze są płatne kursy, które czasem dostępne są za darmo. Informacje o takich promocjach możesz znaleźć:

np. na fanpage’u Paid courses for free – SmartAchievers.club

 • SmartPassiveIncome
  Blog – legenda w świecie marketingu internetowego. Jego autor, Pat Flynn, od lat dostarcza bardzo cenną wiedzę całkowicie za darmo i przejrzysty sposób prezentując swoje działania. Bardzo inspirujące są jego podsumowania miesiąca przy których tytuł tego bloga wygląda aż śmiesznie.
 • Mirasee
  Jest to blog skierowany do właścicieli małych firmy na którym mogą nauczyć się promocji w Internecie. Znajdziesz tam wiele artykułów napakowanych praktycznymi radami do zastowania w biznesie.
 • Quick Sprout
  Strona na której możesz nauczyć się jak zdobywać ruch oraz jak na nim zarabiać. Artykuły oraz inne materiały są z reguły bardzo obszerne i zrozumiałe nawet dla początkujących adeptów e-biznesu.
 • Copyblogger
  Kopalnia wiedzy na temat copywritingu i content marketingu. Jeśli chcesz zdobyć umiejętności skutecznego pisania oraz docierania z odpowiednim przekazem do odbiorców to na pewno tutaj trafisz.

Mógłbym wymieniać wiele stron, ale zastosowanie wiedzy z pięciu powyższych będzie dla Ciebie kamieniem milowym w rozwoju i zapewni kompetencje dające dobry dochód. Specyfika robienia ebiznesu w warunkach polskich bywa trochę inna niż na rynku amerykańskim Jeśli chciałbyś założyć biznes osadzony na naszym rynku to zapraszam do pobrania naszego darmowego ebooka „W 5 tygodni z Etatu do Biznesu„.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]