Chcesz odejść z etatu i założyć własny biznes? Nie jesteś tu sam. Wielu czytelników Biznes Ponad Granicami jest z nami od miesięcy, a nawet od lat. Jednak cały czas tkwią w miejscu. Chcieliby zyskać więcej wolności, ale mają bardzo wątpliwości.

Bardzo często ta przezorność jest w pełni uzasadniona. Inna jest sytuacja młodego absolwenta, a inna głowy rodzinny z kredytem hipotecznym. Na szczęście jednak każdy ma potencjał, aby zrealizować swoje marzenie.

Można to zrobić także w miarę bezpieczny sposób (zawsze jednak będzie jakieś ryzyko, co najmniej czasu), przeczytaj poniższe posty:

4 Kompetencje które powinieneś rozwijać będąc jeszcze na etacie

9 Zmian w sposobie myślenia dla etatowców, którzy chcą założyć swój biznes

11 Kroków aby zacząć biznes pracując jeszcze na etacie

8 Sprawdzony strategii na przygotowanie się do spokojnego przejścia z etatu do biznesu

6 Sposobów na zabezpieczenie siebie i rodziny po porzuceniu etatu i przejściu do biznesu

Być może czytasz tego typu posty i od dawna. Dużo już wiesz, a jednak ciężko wydostać się ze strefy komfortu. Twojej złotej klatki, która choć nie daje wolności, to jednak zapewnie względne bezpieczeństwo.

Co w takiej sytuacji?

Ustal sobie deadline.

Zdecyduj do kiedy ostatecznie chcesz osiągnąć swój cel i zrezygnować z pracy etatowej. Oczywiście nie oznacza to, że dopiero wtedy będzie „na swoim”. Być może uda Ci się osiągnąć to zdecydowanie wcześniej. Najlepszym przykładem w tej sferze może być Sławek Muturi, który swój plan przejścia na emeryturę będąc wolnym finansowo zrealizował w wieku 43 lat. Mocno przed zakładanym terminem🙂

Wyznacz sobie datę. Podejmij działania i zacznij odliczać dni. Możesz w tym celu użyć aplikacji np. Countdown Timer lub wykreślać dni w kalendarzu. Grunt abyś czuł, że to naprawdę jest realne.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]