Google zrewolucjonizowało rynek aplikacji dostępnych w chmurze. Od wielu lat dostarczają mnóstwo rozwiązań, które jest dostępne całkowicie za darmo. Jednym z nich jest kalendarz, który zasługuje na uwagę w sferze zarządzania czasem i można go używać bez dodatkowych kosztów.

Aplikacja cieszy się dużym uznaniem użytkowników. W badaniu przeprowadzonym przez Android Central aż 63,7% uznało rozwiązanie od Googla za najlepszy kalendarz.

Niesamowitym plusem rozwiązania od Google jest jego integracja z innymi narzędziami z rodziny giganta, przede wszystkim z Gmailem. System potrafi wyłuskać z maili wydarzenie (np. informację o koncercie lub zaplanowanym locie) i dodać go do kalendarza. Jeśli wiadomość o jakiś zmianach to zostaną one automatycznie wprowadzone również w harmonogramie.

Na tym nie kończy się automatyzacaja. Kalendarz Google będzie z czasem pełnił funkcję wirtualnego asystenta np. proponując dodanie jakiegoś zadania na podstawie naszych przeszłych nawyków (jeśli biegałeś z Jackiem co wtorek przez miesiąc to kolejnym razem także dostaniesz propozycję utworzenia takiego zadania) lub dodając mapy do planowanych podróży.

W tym artykule poznasz kilka wartościowych możliwości Kalendarza Google, które warto przetestować w swoim życiu.

Pierwsze chwile z kalendarzem

Dodanie pierwsze zadania jest bardzo intuicyjne. Po prostu kliknij na kwadrat odpowiadający danemu dniu.
Nie musisz przejmować się ustawianiem czasem, po prostu wpisz godzinę a potem wydarzenie np. 17:00 fryzjer. Skup się na początku tylko na tych z ustaloną godziną. Wrzucenie wszelkich rzeczy do zrobienia w kalendarz wywoła u Ciebie uczucie przytłoczenia, dlatego dodaj do swojego systemu produktywności również aplikację do zarządzania projektami (ich przegląd znajdziesz w tym poście). Większość z nich jest zintegrowana z kalendarzem Google i sprawnie z nim współpracuje.

Automatyzacja zadań

W artykule 10 sposobów na lepsze panowanie nad życiem na pierwszym miejscu umieściłem automatyzację.
Kalendarz od Google idealnie się do tego nadaje. Jeśli musisz coś wykonywać regularnie (a pamiętaj, że powtarzalność tworzy jakość) to dodaj to jako cykliczne zadanie.
Możesz to zrobić przy edycji zadania, gdy zaznaczysz „Powtarzaj” pod datą kiedy planujesz pierwsze wykonanie.
Następnie pojawi się okienko w którym będziesz mógł doprecyzować m.in. jak często zadanie ma być powtarzanie i przez jaki okres czasu.

Inne kalendarze

Dzięki aplikacji Google możesz zarządzasz również innego rodzaju kalendarzami np. listą warsztatów organizowanych przez Twoją firmę. W ten sposób w łatwy sposób dodasz listę wydarzeń na swoją stronę (są odpowiednie pluginy do WordPressa, więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj ), a Twoi goście będą mogli jednym kliknięciem dodać je do swojego kalendarza.

Kalendarze na Świecie

Przeprowadzasz się do innego kraju? Warto w takiej sytuacji wiedzieć kiedy są tam dni wolne od pracy. Nawet gdy pracujesz zdalnie to możesz mieć potrzebę załatwienia czegoś (np. przedłużenia wizy) w TAKI dzień (często słyszę o takim fatum). Warto byłoby się przygotować, ale w praktyce jest tyle innych spraw do sprawdzenia, że się o tym zapomina.
Rozwiązaniem po raz kolejny jest kalendarz Google. W łatwy sposób możesz dodać wszystkie święta z danego kraju do swojego kalendarza.
Wystarczy rozwinąć strzałkę przy „Inne kalendarze” (z lewej strony ekranu), a następnie wybrać „Przeglądaj ciekawe kalendarze”.

Umawianie spotkań

Dużo firm online rekrutujących nowych pracowników używa kalendarz Google do umawiania pierwszych spotkań. W ten sposób można łatwo wpisać się w harmonogram kilku osób, a przy okazji sprawdzić na ile dana osoba jest biegła w tego typu narzędziach.

Oczywiście bardzo ułatwia to umawianie spotkań także w innych kontekstach. Tworzysz wydarzenie i zapraszasz gości, którzy potwierdzając od razu dodają to do swojego kalendarza.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że poznałeś kilka możliwości o których wcześniej nie wiedziałeś i dasz szansę Kalendarzowi Google. Oczywiście jeśli go jeszcze nie poznałeś

Jeśli chcesz być poprowadzony krok po kroku przez możliwości Google Calendar to znalazłem ciekawy poradnik z tego roku. Znajdziesz go poniżej.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]