Coraz częściej słyszymy od innych jacy to oni są zajęci. Mimo tego, że narzekają na taki stan rzeczy to cały czas starają się zrobić wszystko i jeszcze bardziej się frustrować przez uczucie przytłoczenia. Choć problemy narastają to starają się to rozwiązywać tymi samymi metodami, którymi do nich doprowadzili. Pamiętasz co mówi Einstein o tego typu działaniach? Jeśli nie to Ci przypomnę: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”.

Chcesz mieć w końcu więcej mniej pracy? To zacznij delegować. Twórca serwisu fotka.pl Rafał Agnieszczak zaleca zasadę “RÓB TYLKO TO CZEGO NIE MOGĄ ZROBIĆ INNI” zamiast “DELEGUJ TO CO MOGĄ ZROBIĆ INNI”. Jak przekonuje robi to ogromna różnicę, bo dzięki zastosowaniu pierwszej zasady pozbywasz się 80% zadań, a działając z drugą tylko 20%. Różnica jest kolosalna i jak przekonuje, nawet dwóch pracowników robiących po 60% Twoich zadań razem daje 120%. A co się stanie gdy takich pracowników będzie więcej?

Kolejnym elementem jest znalezienie takiego wykonawcy,

który będzie w stanie wykonać samodzielnie i zrobić je na czas. Więcej informacji o tym jak znaleźć właściwego wykonawcę znajdziesz w poście 7 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zatrudnisz freelancera. Przede wszystkim stawiaj jednak na sprawdzonych ludzi, których mogę polecić Ci Twoi znajomi.

Ostatni element dotyczy Ciebie i jest nim jest prioretyzacja zadań. Często jesteśmy przytłoczeni zadaniami, którą są na „już” dlatego, że zaniedbaliśmy długofalowe działania. Ogranicz się do jednego najważniejszego zadania, z pozostałymi zajmij się w razie możliwości. Świetnie proces wyboru tej najważniejszej czynności opisuje książka „One thing„, której możesz przeczytać także o tym jakie zalety przynosi ten styl działania. Więcej o tym jak uzyskać więcej spokoju będąc przedsiębiorcą, a szczególnie mobilnym przeczytasz w tym poście 

Gdy jesteś szczęśliwszy to łatwiej o efekty, dlatego wprowadź w życie w poniższe założenia,aby mieć więcej sukcesów i jednocześnie więcej spokoju.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]