Dropshipping, czyli sprzedaż produktu którego nie posiadasz i być może nigdy nie zobaczysz na oczy.

Nie musisz mieć magazynu. Nie musisz mrozić kapitału, bo płacisz dopiero wtedy, gdy klient płaci Tobie.
Po takim krótkim opisie ten system sprzedaży wydaje się idealny. Jednak z reguły tam gdzie jest zbyt łatwo to szybko tworzy się duża konkurencja, która najczęściej walczy również cenowo. Twoim największym wyzwaniem będzie prowadzenie skutecznej promocji i wyróżnienie na rynku.

Spójrzmy na szerszy obraz dropshippingu.

Dla kogo?

Dropshipping wydaje się jedną z najlepszych opcji na start dla początkujących ze względu na niskie koszty. Poza tym jest to sposób wymagający mniej czasu niż inne formy sprzedaży, więc jest to dobry pomysł dla osób pracujących na etacie, które chcę spróbować biznesu po godzinach pracy.

Zalety

Niskie koszty na start
Nie musisz mieć specjalnych przestrzeni magazynowych oraz inwestować w towar. Jeśli masz pomysł jak dotrzeć do potencjalnych klientów (np. masz już blog tematyczny lub fanpage) to spróbować biznesu praktycznie bezkosztowo.

Niskie ryzyko
Jeśli nie inwestujesz to też nie ryzykujesz pieniędzy. Sprzedajesz po prostu towar za którego wyprodukowanie zapłacił ktoś inny.

Biznes mobilny
Z łatwością możesz zarządzać biznesem z dowolnego miejsca. Wystarczy tylko komputer i dostęp do Internetu.

Wady

Duża konkurencja
Jak już wspomniałem we wstępnie. Jeśli biznes jest łatwy to wiele osób próbuje w nim swojego szczęścia. Jednak mało osób robi to na poważnie, także nie załamuj się dużą ilością innych podmiotów na Twoim rynku.

Niskie marże
Brak ryzyka, duża konkurencja i łatwość sprzedaży powoduje, że ciężko będzie znaleźć produkty wysokomarżowe. Być może jednak Tobie się uda znaleźć jakiegoś nieodkrytego producenta.

Ryzyko

Pod względem inwestycji finansowych dropshipping nie niesie za sobą zbyt dużego ryzyka. Jednak powinieneś szanować swój czas i energię, dlatego staraj się staranie dobrać niszę i produkty (jak to zrobić zobacz w poście).

Dropshipping w Polsce

Jeśli zainteresował Cię temat to polecam rzucić okiem na stronę o dropshippingu, która zawiera wiele szczegółowych informacji na ten temat. Generalnie także w naszym kraju można z powodzeniem rozwijać ten model i wielu dostawców oprogramowania dla sklepów internetowych zapewnia gotowe integracje z hurtowniami.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]