Dlaczego tak dużo e-biznesów prowadzonych przez Polaków jest w formie spółek ltd? W końcu taka forma prawna może rodzić wątpliwości, szczególnie gdy ktoś mieszka poza Wielką Brytanią. Dodatkowo zbliża się perspektywa Brexitu. Mimo wszystko każdego dnia powstają kolejne spółki ltd zakładane przez Polaków. O korzyściach wynikających z prowadzenia tego typu firmy dowiesz się z poniższego artykułu.

Dlaczego warto prowadzić e-biznes w formie spółki LTD?

1. Przyjazne podejście do przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii

Większość osób przenoszących swój biznes na Wyspy wymienia to jako pierwszy powód. W Polsce niestety ten klimat jest gorszy, a przede wszystkim przedsiębiorca traktowany się jako potencjalny winny i dorzuca się mu wciąż nowych obowiązków. Natomiast angielskie HRMC (urząd skarbowy) jako jeden z dogmatów ma bycie partnerem dla biznesu.

2. Duże kwoty wolne od podatku

Jako dyrektor możesz wypłacać ze swojej spółki ltd 671 GPB co miesiąc przez płacenia żadnego podatku. Nie ma w ogóle porównania z polską kwotą lekko ponad 3000 w skali roku. Więcej o kwotach wolnych od podatku przeczytasz w TYM poście.


3. Nie ma zusu

Nie ma takiej opłaty jak ZUS, która jest ryczałtowa i od samego początku bardzo wysoka. Podatek insurance jest odprowadzany procentowo i na wczesnym etapie jest bardzo niski, czyli wtedy gdy przedsiębiorca potrzebuje najbardziej oddechu.

4. Rozliczenia raz w roku

Dużą wadą prowadzenia biznesu w Polsce jest konieczność spędzania masy czasu na formalności zamiast na prowadzaniu swojego biznesu m.in. wynika to z konieczności comiesięcznego rozliczania podatków. W Wielkiej Brytanii rozliczasz się raz w roku, a pierwsze rozliczenie od momentu założenia firmy możesz złożyć po 21 miesiącach!

5. Brak konieczności deklarowania PKD

W Polsce bardzo ograniczającym elementem są kody PKD, które musisz zadeklarować i podjąć decyzję o tym czy będzie zajmował się Twój biznes. Niestety rzadko kiedy przedsięwzięcia biznesowe nie zmieniają się na przestrzeni lat. Co skutkuje kolejnymi formalnościami i kosztami. Natomiast w Wielkiej Brytanii to czym się będziesz zajmował określasz bardzo ogólnie i nie stanowi to powód do ścigania przedsiębiorców.

6. Wysokie diety służbowe

Wyjazd w celach służbowych do innego kraju wiąże się z wysokimi dietami, które możesz wypłacić z konta bez żadnego opodatkowania. Wszystko odbywa się za zasadzie deklaracji ile dni spędziłeś w danym miejscu.

7. Niższe koszty prowadzenia firmy

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju działalności oraz liczby dokumentów księgowych. Szacuje się jednak, że roczny koszt prowadzenia spółki ltd to ok 7 tysięcy złotych. Porównajmy to z chociażby z rocznym kosztem składek na zus…

8. Większa możliwość ekspansji

Angielska firma daje większe możliwości ekspansji na rynki zagraniczne np. możesz stworzyć kampanię na kickstarterze. Z polskim przedsiębiorstwem może to być utrudnione.

Zakończenie

Oczywiście prowadzenie firmy ma też swoje wady. Jednak na obecnym etapie, mimo perspektywy Brexitu, jest to ciekawe rozwiązanie dla osób prowadzących biznesy internetowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to kliknij poniższy obrazek.
safe_image

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]