Jak nawet 1 dzień założyć konto bankowe w Polsce na spółkę LTD?

Gdy już założysz spółkę LTD w Anglii, znacznym ułatwieniem prowadzenia działalności będzie otworzenie dodatkowego konta w Polsce. Konto bankowe dla spółki LTD można założyć w jeden dzień.

Co potrzeba do założenia konta bankowego dla spółki LTD?

Ilość dokumentów zależy od tego, w którym banku chcesz je założyć.

Niektóre mają liberalne podejście do klientów, inne wymagają wydania Apostille do dokumentów, które przedstawisz, co wydłuża procedurę nawet o 2 tygodnie.

Jak to zrobić:

Zazwyczaj potrzebne są tylko trzy dokumenty:

  • Dowód osobisty
  • Certyfikat inkorporacji spółki, wystawiony przez Companies House
  • Certyfikat z udziałowcami

Przed ich dostarczeniem do banku, musisz zlecić tłumaczenie uwierzytelnione tych dokumentów, ale to także nie jest regułą. Następnie najlepiej jest się udać do banku i przy okienku założyć konto dla nierezydentów. Założenie konta dla spółki LTD nie powinno potrwać więcej, niż kilka godzin.

Ile kosztuje konto dla spółki LTD?

Koszt konta bankowego zależy od tego, w jakim banku je założymy. Zwykle pobierana jest opłata miesięczna, a także opłaty za przelewy z konta i przelewy między rachunkami. W tym ostatnim przypadku bank zarabia na różnicy w kursach walut.

[/sociallocker] safe_image
Podsumowanie

Każdy polski bank ma inne przepisy dotyczące zakładania kont dla spółek LTD, dlatego warto wcześniej dokonać rozpoznania i dowiedzieć się, w której placówce można to zrobić najłatwiej. W założeniu konta dla spółki LTD pomagają także firmy zajmujące się odpłatnych rejestrowaniem spółek LTD.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]