Firma w Anglii to rozwiązanie, które daje ogromne możliwości – dzięki jej założeniu nie musisz przejmować się polską skarbówką, zachłannością ZUS i ciągłymi zmianami przepisów. Z tego artykułu dowiesz się, jak szybko przenieść firmę z Polski do Anglii i poznasz koszty.

Firma w Anglii – jak długo trwa założenie?

Złożenie dokumentów koniecznych do założenia firmy zajmuje mniej, niż 2 dni. Procedurę można przyśpieszyć do 4 – 6 godzin, jeśli zachodzi taka potrzeba. Założenie spółki LTD trwa dłużej wtedy, gdy konieczne jest założenie placówki w Polsce i następnie przeniesienie go do Anglii.

Nie jest to potrzebne wtedy, gdy prowadzimy działalność , która nie jest związana z miejscem jej wykonywania. Przykładowe rodzaje biznesów, które łatwo można przenieść do Anglii to:

  • działalność tłumaczeniowa
  • usługi doradcze
  • sklep internetowy
  • usługi marketingowe
  • tworzenie stron www

Czy trzeba się przeprowadzać do Anglii, by zarejestrować spółkę LTD?

Prowadzenie firmy w Anglii nie wymaga przeprowadzania się do tego kraju. W Polsce działa firm, które pozwalają na legalne przeniesienie działalności do tego kraju i pobierają w zamian niewielkie opłaty. Takie firmy mają uprawnienia do pośrednictwa pomiędzy firmami z Polski a z innych krajów. To bardzo ułatwia działanie.

Warunkiem założenia firmy w Anglii, jest brytyjski adres prywatny dyrektora i spółki. Oczywiście, nie musisz wynajmować biura w Anglii, Szkocji lub Walii – wystarczy adres biura wirtualnego. Opłata za taki adres, jest mniejsza, niż za wirtualne biuro w Polsce.

Firma w Anglii musi posiadać trading address – można tu użyć adresu prywatnego dyrektora, lub innego.

Jak przenieść firmę do Anglii?

Niektórzy ludzie przenoszą firmę samodzielnie, ale znacznie łatwiejsze jest skorzystanie z usług firmy, która pomoże nam w tym procesie. Dzięki temu otrzymasz wszystkie dokumenty w formie PDF i będziesz mógł zacząć działalność. Założenie firmy jest bardzo proste – spółka LTD może być prowadzona jednoosobowo, a jej kapitał wynosi 1 tysiąc funtów. Kapitał nie musi być na koncie firmy, tak, jak w Polsce.

Przed zarejestrowaniem spółki,

[sociallocker]

musisz wybrać jej nazwę. Są niewielkie ograniczenia odnośnie do nazywania spółek, dlatego powinieneś wcześniej zajrzeć na stronę https://www.gov.uk/choose-company-name i zapoznać się z nimi.

Podczas zakładania firmy wnosi się niewielką opłatę i składa cztery dokumenty:

  • Memorandum of Association
  • Articles of Association
  • Formularz Form 10
  • Formularz Form 12

[/sociallocker]

Po około 5 dniach otrzymuje się „Certificate of Incorporation”, który potwierdza założenie spółki. Pamiętaj, że dokumenty spółki są jawne i należy je udostępniać na życzenie różnych podmiotów.

Ile możesz zyskać i ile to kosztuje?

safe_image

Podsumowanie

Procedura zakładania spółki LTD nieco przypomina tworzenie działalności gospodarczej w Polsce – większość formalności można załatwić przez internet. Opłaty, które ponosi się za założenie firmy, są niewielkie.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]