Gdy rejestrujemy firmę w Polsce, musimy podać adres prowadzenia działalności gospodarczej. Podobnie jest z zakładaniem spółki LTD Anglii, z zastrzeżeniem, że w tym kraju nie ma nagonki na firmy rejestrujące swoje siedziby w wirtualnych biurach. Skorzystanie z wirtualnego adresu to jedno z najlepszych i najtańszych rozwiązań.

Rejestracja spółki LTD – wybieramy adres

Większość Polaków, którzy rejestrują swoje firmy w Anglii, wybiera

[sociallocker]

kompleksową usługę, na którą składa się:

  • zarejestrowanie spółki
  • księgowość
  • pomoc w kontaktach z HMRC
  • adres rejestracyjny dla firmy i wirtualne biuro

Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz skorzystać z usługi tańszego biura wirtualnego, które mieści się w siedzibie firmy rejestrujące. Płatność może być uiszczana co miesiąc lub raz do roku.

Jeśli wolisz wynajmowanie tradycyjnego biura, nic nie stoi na przeszkodzie, by podać je jako adres Twojej spółki. Musisz wtedy liczyć się z większymi kosztami prowadzenia działalności. Osoby mieszkające w Anglii mogą podać jako siedzibę spółki miejsce, w którym aktualnie mieszkają.

[/sociallocker]

Gdy działalność spółki wiąże się z konkretnym miejscem, konieczne jest wynajęcie fizycznego lokalu, ale ten koszt, i tak musimy ponieść.

Jakie znaczenie ma adres rejestracji spółki?

[sociallocker]Lokalizacja firmy ma niewielkie znaczenie, ponieważ komunikacja z HMRC i Companies House odbywa się przez internet. Centrala Companies House mieści się w Cardiff, a lokalne biura mieszczą się w Edynburgu i Glasgow. Osobista wizyta w placówce nie jest potrzebna.[/sociallocker]

Część osób uważa, że dobra lokalizacja wpływa na to, jak firma postrzegana jest przez klientów, dlatego rejestrują ja w większych miastach. Adres pojawia się przede wszystkim na fakturach, a jego wpływ na powodzenie działalności firmy jest niewielki.

safe_image
Podsumowanie

Gdy masz zamiar założyć w Anglii spółkę LTD, musisz zastanowić się, pod jakim adresem będzie ona zarejestrowana. Osoby mieszkające w Polsce wybierają przede wszystkim biuro wirtualne – to rozwiązanie jest tanie i w pełni legalne.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]