Anna Jovancic od wielu lat mieszka poza granicami Polski i zajmuje się rozwiązaniami optymalizacyjnymi offshore. Uczestnikom konferencji #EventBPG przedstawiła możliwości i praktyczne wskazówki dotyczące założenia biznesu w Singapurze, Hong Kongu i Zjednoczony Emiratach Arabskich.

Dlaczego w tych trzech krajach?

Singapur, Hong Kong i ZEA są nastawione bardzo przyjaźnie do biznesu międzynarodowego. Nie gnębi się tam przedsiębiorców, stąd są to kraje warte uwagi przy lokowaniu swojej firmy.

Niniejsze zestawienie ma charakter orientacyjny. Dokonując wyboru miejsca lokalizacji biznesu, powinieneś skontaktować się z profesjonalną firmą np. z Anną i razem dokonać najlepszego dla Ciebie rozwiązania.

Singapur

Założenie firmy w Singapurze jest bardzo szybkie. Można to zrobić całkowicie zdalnie przez Internet. Umiejscowienie tam przedsiębiorstwa jest o tyle interesujące, że przychody spoza tego kraju i nie trafiające na tamtejsze konta bankowe nie podlegają tam opodatkowaniu.

Biznes zarejestrowany w Singapurze można prowadzić bez przeprowadzania się tam

Oczywiście każde rozwiązania ma też swoje wady np. spółka w Singapurze musi posiadać lokalnego dyrektora. Oprócz tego rejestr firm jest dostępny online dla każdego i wymagają one audytu. Mankamentem jest także konieczność założenie konta bankowego w innym kraju, aby uniknąć opodatkowania (Anna zapewnia rozwiązania tego problemu).

Hong Kong

Firmę w Hong Kongu zakłada się trochę trudniej niż w Singapurze. Można wypełnić część procedur online, jednak koniecznie jest także przesłanie lub złożenie dokumentacji papierowej. Przez co cały proces się wydłuża.

Jednak spółka w Hong Kongu ma także wiele zalet. Nie istnieją tam ubezpieczenia społeczne. Oprócz tego można posiadać konto w miejscowym banku i nie płacić podatków. Może to być duże ułatwienie przy zakładaniu konta PayPal.

Dywidendy są zwolnione z podatku, podobnie jak zyski z działalności poza Hong Kongiem.

Założenie spółki w Hong Kongu jest także najtańsze spośród trzech możliwych opcji.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – Ras Al Khaimach

Spółkę w Ras Al Khaimach można również założyć zdalnie, choć wymagane są pewne dokumenty w formie fizycznej, które należy wysłać.

Nie ma tam podatków i ubezpieczeń społecznych. Nie ma sprawozdań, a dywidendy są zwolnione.

Podsumowanie

Wybierając formę optymalizacji musisz skonsultować się ze specjalistą. Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Nie ma jednego szablonu, najlepszego rozwiązania. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany założeniem firmy w jednym z tych trzech krajów to skontaktuj się z Anną.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]