Założenie i prowadzenie spółki ltd jest bardzo łatwe w porównaniu z analogicznymi czynnościami w Polsce. Firmę można założyć i zarządzać nią przez Internet. Zeznania księgowe można składać raz w roku, a nie trzeba męczyć się z tym każdego miesiąca oraz wiele innych zalet.
Jednak spółka ltd wciąż jest osobą prawną, której prowadzenie rodzi określone obowiązki. W tym artykule je poznasz.

Obowiązki spółki ltd.
1. Firma musi być zarejestrowana w Companies House (przeczytaj tutaj jak założyć spółkę)
2. Roczne zeznania muszą być składane w Companies House
3. Co roku musi być też składane w Companies House Confirmation Statments, aby urząd miał pewność aktualności danych spółki
4. HRMC musi wiedzieć czy firma miała jakieś zyski w ujęciu rocznym
5. Każda spółka limited musi wypełnić annual corporation tax return i zapłacić podatek w ciągu 9 miesięcy od zakończenia roku podatkowego. Także jeśli założysz firmę dzisiaj to pierwszy podatek możesz zapłacić za 21 miesięcy (!)
6. Wszyscy pracownicy muszą płacić income tax i należności na National Insurance. Oczywiście do kwot wolnych od podatku 

Dodatkowo dochodzą oczywiście zobowiązania jakie ustalisz z biurem księgowym np. mieszkając w Polsce warto, abyś odbywał co najmniej raz w roku zebrania zarządu w Wielkiej Brytanii i tam podejmował kluczowe decyzje dotyczące spółki. W ten sposób unikniesz problemów z rezydencją podatkową firmy. O szczegółach dowiesz się od firmy zajmujące się dla Ciebie sprawami formalnymi i księgowymi (zobacz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze)

Jak widać obowiązków nie jest dużo, dlatego jeśli spółka ltd jest odpowiednia w Twojej sytuacji to warto rozważyć jej rozważenie. Szczegóły znajdziesz poniżej. Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji dotyczącej założenia spółki w Anglii kliknij tutaj.

safe_image

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]