Polacy przenoszący biznesy do Anglii chcą przede wszystkim zmniejszyć koszty prowadzenia działalności i pozbyć się problemów z ciągłymi zmianami przepisów. Założenie spółki LTD w Anglii jest dla wielu biznesów jedynym rozwiązaniem. Zapraszamy do zapoznania się z 10 najważniejszymi powodami, dlaczego polskie firmy przenoszą się do Anglii.

Spis treści

10 powodów, dla których warto prowadzić spółkę LTD w Anglii

1. Spółka LTD posiada swoją osobowość prawną i nie jest zależna od udziałowców i osób, które nią zarządzają. Daje to dużą swobodę.

2. Poszczególni udziałowcy odpowiadają za zobowiązania tylko do wysokości swojego wkładu. Gdy spółka zbankrutuje, odpowiadamy jedynie do wysokości swojego wkładu.

3. Łatwy kontakt z urzędami – spółka LTD w Anglii może składać wszystkie dokumenty drogą elektroniczną. Dokumenty są przekazywane do Companies House (organu podobnego do Krajowego Rejestru Sądowego w Polsce) i HMRC (pełniącego funkcje podobne, jak Urząd Skarbowy) przez Internet, co znacznie ułatwia działanie.

4. Każda spółka LTE w Anglii ma swój osobny rok finansowy. W praktyce oznacza to, że jeśli założyłeś spółkę w październiku, to rok podatkowy skończy się dopiero następnego roku w październiku.

5. Przejrzyste prawo – w Polsce każdy urzędnik może odmiennie interpretować przepisy ustawy, natomiast w Anglii działa system prawny common law, oparty na precedensach. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej przejrzyste.[/sociallocker]

6. Przyjazne podejście do podatnika – HMRC ma zupełnie inne podejście do podatnika, niż w Polsce.

7. Kwota wolna od podatku – dyrektor spółki LDT nie zapłaci podatku od kwoty 10600 funtów rocznie. To znacznie więcej, niż w Polsce.

8. Spółka LTD w Anglii nie potrzebuje pełnomocników i wspólników. W Polsce, musisz często powoływać pełnomocnika, co ogranicza możliwość działania.

9. Corporation Tax, czyli podatek uiszczany przez firmy, można zapłacić do 21 miesięcy od dnia założenia Twojej spółki.

10. Podmiotowe zwolnienie z VAT jest możliwe do kwoty 82 tysięcy funtów.

safe_image

Podsumowując, prowadzenie spółki w Anglii jest znacznie prostsze, niż w Polsce. Różni się przede wszystkim podejście do podatnika – w Polsce jesteśmy traktowani jako wpis w CEIDG lub jako kolejną firmę, w której należy przeprowadzić kontrolę. W Anglii urzędnik przeważnie stara się Ci pomóc i uprościć wykonywanie różnych czynności.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]