Spółki LTD – pytania i odpowiedzi. Wystąpienie Marka Niedźwiedzia na #EventBPG

Marek Niedźwiedź w bardzo dużym stopniu rozpropagował wśród polskich przedsiębiorców wiedzę o spółkach LTD. Wiele osób korzysta regularnie z pomocy jego firmy Aexea przy zakładaniu i prowadzeniu firm w UK, które są fundamentem większości znanych nam biznesów prowadzonych ponad granicami przez Polaków.

Dlatego obecność Marka na konferencji #EventBPG miała bardzo dużą wartość dla wielu uczestników poszukujących rozwiązań dla siebie. Tym bardziej, że nasze prelegent przyznał „księgowość jest nudna, ale to jest moja pasja”. Później sprecyzował to wyznanie dookreślając, że chodzi o takie sfery księgowości jak audyty, kontrole i międzynarodowe rozwiązania. Jest to jednak bardzo dobra rekomendacja to zaufania Markowi jako ekspertowi, który lubi to co robi.

Swoje wystąpienie Marek zaczął od zasiania wśród uczestników nutki niepokoju. Zwrócił uwagę na to, że mieszkając w UE musimy odprowadzać pewne podatki na terenie wspólnoty. Nie da się całkowicie uciec od danin mieszkając na tym terenie.

Oczywiście nie jest to powodu to wykluczenia takich narzędzi jak spółki w Hong Kongu czy Singapurze. Jednak trzeba robić to z głową i z fachową pomocą zadając mu szereg pytań np. czy dany pośredni zna przepisy o podwójnym opodatkowaniu?  Ze swojej strony polecamy Anne Jovancic.

 Czy warto przenieść firmę w Twoim przypadku?

Każda sytuacja jest indywidualna. Za każdym razem warto spojrzeć w liczby, aby podjąć najlepszą możliwą decyzję.

Nie bez znaczenia jest jednak aspekt bezpieczeństwa prowadzenia biznesu. Spółki LTD zapewniają je na wysokim poziomie. Nawet będąc w zarządzie nie ryzykuje się dużo jeśli nie popełnia się oczywiście przestępstw.

Jak założyć konto w brytyjskim banku?

Kolejne pytanie dotyczyło zakładania kont, ponieważ stanowi to duży problem w odróżnieniu od Polski.

Aktualnie w UK duża odpowiedzialność spoczywa na bankach i księgowych, stąd duży sceptycyzm tej branży. Założenie konta w przypadku, gdy zarząd mieszka poza granicami Wielkiej Brytanii jest bardzo utrudniony.

Jednak wciąż jest możliwy przy przedstawieniu np. biznesplanu i rekomendacji. Aexea pomaga w tym zakresie.

Problemy z rezydencją podatkową

Pojawiły się także pytania dotyczące rezydencji podatkowej. Warto zadbać o rezydencję podatkową spółki, aby nie było problemów z polskim ZUSem. W tym celu trzeba odbywać co najmniej raz w roku zebrania w Anglii i korzystać z biur księgowych, które tam się mieszczą np. Aexea.

Dzięki temu można uzyskać certyfikat rezydencji podatkowej spółki, co umożliwia wypłacanie pensji jako dyrektor bez przejmowania się polskim system.

Gdzie uzyskasz więcej informacji?

Polecamy umówienie bezpłatnej konsultacji z pracownikami Aexea, którzy pomogą wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Formularz rezerwacji konsultacji znajdziesz tutaj.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]