Założenie spółki limited jest bardzo opłacalne dla przedstawicieli wielu branż, nawet nie planujących mieszkać w Wielkiej Brytanii. Kuszą wysokie kwoty wolne od podatku, przyjazny klimat do biznesu i uproszczona biurokracja. Chęć skorzystania z tego typu możliwości jest jak najbardziej uzasadniona (więcej o zaletach spółki ltd znajdziesz tutaj), więc wiele osób zaczyna się interesować możliwością założenia takiej firmy. Najczęściej zaczynają w wyszukiwarce Google, a tam trafiają na „okazyjne” oferty pośredników. W tym artykule poznasz elementy na które zwrócić uwagę przy wyborze księgowości, aby nie narobić sobie problemów np. zakładając firmę z której nie da się wypłacić pieniędzy.

Spółkę ltd można założyć w łatwy sposób jeśli ma się dostęp do odpowiednich zasobów (więcej o zakładaniu spółek znajdziesz tutaj). Istnieją możliwości dokonania wszystkiego przez Internet. Stąd biznes polegający na zakładaniu firm w Anglii wydaje się być bardzo łatwy i itratny.

Samo założenie jednak jeszcze nic nie znaczy. Kluczowe są takie elementy jak:

– zgłoszenie do PAYE
– dostarczenie odpowiednich dokumentów potrzebnych do otwarcia konta bankowego
– prowadzenie księgowości
– dobra opinia wśród dotychczasowych klientów

Niestety są firmy w topie wyników Google, które są skupione tylko na zarobku.

Oto kilka pytań, które pozwolą Ci wyselekcjonować firmy warte zainteresowania:

– czy na pewno mają księgowość?
– czy wciskają na siłę tłumaczenie? Zdarza się, że w pakiecie jest apostile, które jest często zbyteczne. Można otworzyć konto w banku ING bez tłumaczeń
– rejestracja PAYE, a co z payslipami? Po co firma bez opcji wypłaty pensji?
– jakie opinie krążą o nich na odpowiednich grupach? -> firma w UK
– czy podają adres?
– jaki tani adres rejestracyjny to jest coś nie tak – zobacz google view
– jeśli jest dużo taniej to znaczy ze na coś się złapiesz
– czy mają ceny za księgowość?
– czy jest oficjalny adres?

Powyższe pytania powstały na przypadku konkretnych klientów, którzy skusili się na ofertę najtańszej firmy. Potem potrzebowali pomocy z naprawieniem statusu spółki, co też rodziło konkretne koszty. Zachęcam do wybrania od początku uznanej firmy np. Aexea. Tutaj możesz umówić się z nimi na darmową konsultację.

Więcej o spółka ltd znajdziesz poniżej

safe_image

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]