Dzięki Internetowi możemy poznać wiele ludzkich historii oraz możliwości, które daje nam Świat. To nie są czasy, gdy jedyną ścieżką kariery wydawała się praca na etacie. Z każdej strony docierają do nas informacje o sukcesach biznesowych ludzi w różnym wieku i szczęściu, które odnaleźli dzięki znalezieniu własnej drogi. Nie jest to najczęściej proste zadanie, ale jest dużo sposób które mogą Ci pomóc w poszukiwaniach. Dzisiaj z Wami nimi podzielę.

 1. Poszerzaj horyzonty 

  Czytaj, podróżuj, poznawaj ludzi i wychodź ze swojej strefy komfortu. Zadawaj sobie pytania o to, czego Świat potrzebuje i co mógłbyś mu zaoferować.

 2. Uświadom sobie które kompetencje, które posiadasz, są zwyczajne dla Ciebie i niesamowite dla innych
 1. Daj sobie czas na poszukiwania i rozwój, przede wszystkim nie żałuj go na poznawanie nowych ludzi.
 2. Przedsiębiorczość to długa droga składająca się z krótkich sprintów
  Skup się na swoim najbliższym mały projekcie/zadaniu i wykonaj je na 100% Nie widziałeś pierwszych kroków dużych biznesów, ale rzadko jest to ścieżka usłana różami. Nie poddawaj się.
 3. Skup się na rozwiązywaniu problemów, a nie próbie nauczenia każdej umiejętności, która wydaje się potrzebna
 4. Nauka jest zdecydowanie ciekawsza, gdy od razu wdrażamy ją w życie. Wtedy nauczysz się więcej o efektywnym rozwiązywani problemów. Na tym polega przedsiębiorczość.Twórz małe, ale
 5. bardzo skoncentrowane rzeczy
  Jeden post na bloga odpowiadający na jedno pytanie itd. Klarowane, skoncentrowane i dobrze zrobione. Tymi zasadami powinny się charakteryzować Twoje pierwsze dzieła.
 6. Nie traktuj bycia ekspertem jako absolutnej świętości.

  Czasem możesz lepiej trafić do ludzi będąc niedawno tam gdzie oni byli i będąc kilka kroków do przodu niż ekspert na najwyższym poziomie. Poszerzaj swoją wiedzę i kompetencje w trakcie działania.

 7. Ucz innych

  Najlepiej ugruntować wiedzę ucząc innych. Możesz np. spotykać się z chętnymi znajomymi, którzy chcą dojść w tym samym kierunku i uczyć ich tego, czego sam się dowiedziałeś.

 8. Zapytaj siebie jaką ścieżką podążasz Jeśli będziesz dalej działał jak teraz to gdzie dojdziesz? Czy znasz jakiś ludzi, którzy już szli przez życie w taki sposób? Kogo historia najbardziej Ci imponuje (żywy lub martwy człowiek, którego podziwiasz) i czy mógłbyś zbliżyć się do jego ścieżki?
 9. Rób coś w branży, która jest świeża i nowa, a na rynku jest jeszcze tylko kilku ekspertów
 10. Ciesz się życiem. Nie odkładaj tego do momentu, aż staniesz się ekspertem lub przedsiębiorcą. 
 11. Naucz się kończyć rzeczy. Pokonaj prokrastynację. Jeśli chcesz odejść z etatu do biznesu to pobierz naszego darmowego ebooka, a następnie go przeczytaj TERAZ

 12. Życie jest grą i nigdy nie ma 100% pewnych odpowiedzi. Pogódź się, a nawet zaprzyjaźni z dyskomfortem i niepewnością. Na etacie także nie uciekniesz od ryzyka.
 13. Przygotuj się na kompromisy. Nigdy życie nie potoczy się idealnie tak jak sobie zaplanowałeś i bądź wdzięczny za to, co Ci się przytrafia.
 14. Potraktuj to jako przygodę. Przedzieraj się przez nieznane lądy niczym Tomek Wilmowski:)
 15. Zrób testy osobowości – darmowy Enneagram działa świetne i jest po polsku. Oprócz tego warty uwagi jest Strengh Finder i Dynamika Bogactwa.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]