Jeśli chcesz założyć swój biznes i niepokoi Cię konieczność znalezienia odpowiedniego pomysłu, ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Nie denerwuj się – inspiracje możesz znaleźć na każdym kroku. Oto pięć porad, które pomogą Ci w znalezieniu pomysłów na własny biznes.

 1. Poznaj problemy i rzeczy, których szczególnie nie lubimy
  Jeśli chcesz znaleźć dochodowy pomysł na biznes, musisz w pierwszej kolejności znaleźć problemy dotykające klientów. Nikt nie lubi sprzątania lub mycia okien, nie czujemy entuzjazmu do chodzenia na pocztę i stania w kolejkach. Jeśli masz doświadczenie w konkretnej dziedzinie, wypisz sobie wszystkie problemy, które przeszkadzają w życiu lub prowadzeniu biznesu. Na tej podstawie zbuduj biznes – ludzie chętnie zapłacą, by się go pozbyć.
 2. Stwórz biznes po godzinach

Gdy nie jesteś pewny, czy chcesz zająć się nowym biznesem na cały etat, buduj go po godzinach. Dzięki temu nie będziesz uzależniony od niego finansowo i unikniesz robienia rzeczy na siłę. Będziesz mógł także testować różne rozwiązania bez ryzyka, że zostaniesz bez grosza. Cały czas miej oczy otwarte i szukaj nowych możliwości, które pomogą Ci rozwinąć firmę. W ten sposób przetestujesz nawet ryzykowne pomysły i zobaczysz, czy trafiają one w potrzeby rynku. Jeśli nie – nic nie tracisz.

 • Słuchaj innych osób
  Przysłowie „Co dwie głowy, to nie jedna” sprawdza się w biznesie. Najlepsze pomysły przychodzą w czasie burzy mózgów. Gdy sam zajmujesz się budowaniem biznesu, możesz nie zauważać pewnych kwestii, które są dla niego kluczowe. Druga osoba może wskazać Ci dobre pomysły lub zmotywować Cię do wprowadzenia ich w życie. Pytaj o zdanie swoich pracowników, a w szczególności, osoby, które pracują z klientami. Dzięki temu będziesz mógł poprawić swój biznes. Możesz zapytać o zdanie także osoby na forach internetowych i w grupach biznesowych na portalach społecznościowych.
 • Kontaktuj się z właścicielami innych firm

Zdziwisz się, jak dużo można osiągnąć dzięki współpracy z innymi firmami. Pozwolą Ci one między innymi na rozszerzenie sieci kontaktów i wskażą gotowe rozwiązania problemów. Zapisuj się na kursy przedsiębiorczości i staraj się chodzić na szkolenia. Dzięki temu będziesz wiedział, jakie potrzeby mają inni przedsiębiorcy.

 • Przestań szukać pomysłów
  Odczuwasz frustrację, bo nie możesz znaleźć pomysłu na biznes? Odpuść sobie, a pomysły znajdą Cię same. Znajdź czas na odpoczynek i raz na jakiś czas, pracuj z kartką papieru, wypisując na niej to, co przyjdzie Ci do głowy.

Podsumowanie

Pomysł na biznes możesz znaleźć na każdym kroku, jeśli tylko nauczysz się wynajdywania potrzeb klientów i sposobów, na ich zaspokojenie. Otwórz się na inne osoby i notuj swoje pomysły na biznes – dzięki temu, w Twojej głowie pojawi się wizja, jak można zarabiać. Jeśli pomysł nie przychodzi, zmień otoczenie.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]