Czasem wydaje się nam, że znalezienie pomysłu na biznes wymaga współpracy wielu osób i jest bardzo trudne. Większość firm powstało dzięki pomysłowi jednej osoby, która zobaczyła, jakie potrzeby mogą mieć klienci. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte. Niektóre pomysły wręcz czekają na to, aż ktoś je zrealizuje.

Disneyland powstał wtedy, gdy Walt Disney odwiedził park rozrywki w Tivoli i pomyślał, że można zrobić znacznie większy i lepszy park w Kalifornii.
Richard Branson wpadł na lotnisku na pomysł stworzenia linii lotniczych. Gdy okazało się, że jego samolot nie przyleci, wyczarterował inny samolot i zabrał pozostałych pasażerów. Następnie założył linie Virgin Atlantic Airways.

Żaden z wielkich pomysłów nie wykrystalizował się z próżni– jeśli chcesz stworzyć świetny produkt, wyjdź do ludzi! Innowacja nie bierze się z Twojej inteligencji, ale z tego, czy umiesz znajdować pomysły.

Oto kilka metod, które pomogą Ci w wykorzystaniu pomysłów na biznes:

  1. Wypisuj sobie pomysły – świat jest pełen problemów, które trzeba rozwiązać. Przyglądaj się swojemu życiu i życiu innych osób, a następnie  zapisuj problemy. Ludzie robią wiele rzeczy w nieprawidłowy sposób lub nie bardzo nie lubią ich robić. Każda taka rzecz jest dla Ciebie szansą na biznes. Nie szukaj daleko – zastanów się, co możesz zmienić w swoim życiu i zrobić, by było ono łatwiejsze. Frustracja to dobry punkt wyjścia.
  2. Szukaj pomysłów w różnych miejscach – jeśli będziesz ciągle zajmował się pracą i domem, znalezienie fascynującego pomysłu może być bardzo trudne. Najlepsze pomysły wpadają nam do głowy, gdy jesteśmy w nowym miejscu. Wyjeżdżaj na wakacje, poznawaj nowe osoby i ucz się od nich. Wyrób w sobie nawyk ciągłego wyszukiwania nowych pomysłów.
  3. Zastanów się, w jaki sposób inne firmy rozwiązują problemy ludzi – zacznij dostrzegać, jak firmy radzą sobie z obsługą klienta, co robią, by towar nie uległ uszkodzeniu, jak zachęcają Cię do zakupu. Jeśli któraś oferta sprawiła, że coś kupiłeś, zastanów się, czy nie można jej przełożyć na Twój biznes. Pożyczaj pomysły i używaj ich w swoim biznesie.

Podsumowanie

Gdy cały czas robisz te same rzeczy, Twój umysł nie ma bodźców, które by go pobudzały. Zrób coś nowego, spójrz w inny sposób na firmy, które cieszą się powodzeniem i poszukaj jeszcze lepszych rozwiązań. Jestem pewny, że otaczają Cię pomysły na dobry biznes, ale Twój umysł je odrzuca. Otwórz się na nowy sposób myślenia i szybko zacznij działać.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]