Każdy z nas chciałby stworzyć coś, co zachwyci cały świat. Nosimy te pomysły w sobie i mamy problemy z ich wyrażeniem, a jeszcze bardziej – z ich wcieleniem w życie. Jeśli chcesz znaleźć pomysł na biznes, postępuj według tych prostych podpunktów:

 1. Bądź kreatywny
  Jest wiele sposobów na to, by stać się bardziej kreatywną, otwartą osobą. Możesz zagrać w grę, namalować obraz lub zagrać w piłkę. Gdy odrywasz się od codzienności, w Twojej głowie pojawiają się pomysły. Stajesz się otwarty na to, co się dzieje wokół ciebie. Naturalne pomysły są najlepsze, natomiast te wymuszone, mają mniejszą wartość. Wystarczy, że będziesz miał w głowie myśl, że chcesz wystartować z biznesem.

 2. Znaj swoje ograniczenia

Jeśli interesujesz się komputerami, ale nie znasz się na budowie komputera i nigdy go samodzielnie nie naprawiałeś, będziesz miał problem z otworzeniem serwisu. Staraj się utrzymywać w ryzach swój tok myślenia i nie bujaj w chmurach – wtedy tylko stracisz czas i się rozczarujesz. Niech ta porada Cię nie ogranicza – chodzi o to, żebyś szukał pomysłu na biznes, z którym możesz od razu wystartować.

 • Inspiruj się
  Kup sobie zeszyt i zapisuj w nim sobie pomysły, które chcesz zrealizować. Niech będą one podstawą do działania – gdy tylko coś zapiszesz i pomysł będzie dla Ciebie ekscytujący, od razu przystąp do działania.

 • Określ problemy

Zapisuj sobie także problemy, jakie inni ludzie mają w codziennym życiu i podczas prowadzenia firmy i wynajduj ich rozwiązania. To najlepszy pomysł na usługi i produkty. Wiele firm oferuje usługi i produkty, których nikt nie potrzebuje i jakimś czasie okazuje się, że nie ma popytu. Wypisuj sobie nawet najbardziej szalone metody na rozwiązywanie problemów – nikt nie kupuje dziś produktów, które są takie same, jak inne.

 • Poznaj swoich klientów
  Poznanie klienta to jeden z najważniejszych elementów prowadzenia biznesu. Poczytaj opinie innych ludzi i zastanów się, jakie mają potrzeb. Ważne jest to, jak się komunikują – jeśli kierujesz produkt do młodych osób, możesz go promować przez social media. Gdy produkt jest przeznaczony dla osób starszych, pomyśl o reklamowaniu w gazetach katolickich. Sprawdź, jak promują się inne firmy – prawdopodobnie nie mogą one sobie pozwolić na tracenie pieniędzy i wybierają najlepsze opcje.

Podsumowanie

Pomysł na biznes powinien rozwiązywać problemy innych ludzi, do których będziesz mógł dotrzeć przez reklamę lub inną formę promowania się. Dużo inspiracji znajdziesz w internecie – na przykład na forach internetowych i w komentarzach na blogach.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]