Sam pomysł na biznes to za mało, żeby zostać milionerem. Potrzebujesz przede wszystkim działania – bez niego, będziesz miał setki dobrych pomysłów i nigdy nie zaangażujesz się w żaden z nich. Zanim ekscytacja ze znalezienia pomysłu minie, zastanów się, czy:

  1. Masz motywację, która pchnie Cię do działania. Jeśli masz motywację, pokonasz wszystkie przeszkody. Nie przejmuj się osobami, które mówią Ci, że poniesiesz porażkę – gdy tylko osiągniesz sukces, zechcą, żebyś ich zatrudnił. Jeśli masz świetną pracę i nie czujesz potrzeby założenia firmy, nie zakładaj jej. Szybko zabraknie Ci motywacji do działania. By mieć pewność, że biznes się powiedzie, spal za sobą mosty i zacznij działać na 100% swoich możliwości.

  2. Musisz mieć umiejętność kończenia rozpoczętych zadań. Wiele osób ekscytuje się nowym pomysłem na biznes tylko przez pierwszych kilka dni – to o wiele za mało, by stworzyć firmę, która odnosi sukcesy. Jeśli od początku nie wierzysz w to, że uda Ci się zarobić na biznesie, odrzuć dany pomysł i poszukaj czegoś innego. Jeśli cały czas będziesz miał takie problemy, być może jest coś nie tak z Twoja motywacją lub przekonaniami. Poczytaj historie osób, które odniosły sukces i idź do przodu. Zrób listę zadań, które potrzebne są do ukończenia jakiegoś biznesu i się w niego zaangażuj bez reszty. Miej jasną wizję tego, co stanie się, gdy założysz firmę.

  3. Znajdź sobie coś, co aktywuje w Tobie właściwe zachowania. Są dwa typy takich czynników – zewnętrzne i wewnętrzne. Wewnętrzne są ważniejsze, bo możesz nimi kierować. Znajdź coś, co zmotywuje Cię do stworzenia biznesu i pozwoli zarobić duże pieniądze. Przypominaj sobie, co chcesz osiągnąć i wracaj do pracy. Dzięki temu, zrealizujesz swój plan biznesowy nawet wtedy, gdy będziesz musiał pokonać poważne przeszkody.

Podsumowanie

Jeśli będziesz szybko reagował na potrzeby innych ludzi, nie będziesz miał problemu z realizacją pomysłów na biznes. Zamiast zastanawiać się, czy pomysł ma szanse na powodzenie, wypróbuj go i następnie dostosuj swoje działania.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]