Twój biznes już działa. Jesteś dumny z siebie, bo zrobiłeś pierwsze kroki i wystartowałeś. Słusznie. Prawdziwa zabawa jednak dopiero przed Tobą. Cały czas muszą docierać do Ciebie nowi klienci, aby firma mogła przetrwać i się rozwijać. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, dlatego w tym artykule 6 kreatywnych sposobów na dotarcie do kolejnych ludzi, którzy coś od Ciebie kupią.

1. Wyjdź poza sferę komfortu prezentując swój biznes.

Introwertycy mają często problem z pozyskiwaniem nowych klientów. Nie musi tak być. Będąc zgodny ze swoją osobowością możesz odnieść gigantyczne korzyści z bezpośrednich kontaktów w różnych okazjach, a szczególnie podczas sesji networkingowych. Po prostu dobrze się przygotuj. Stwórz „pitch” prezentujący Twój biznes, czyli kilka zdań opisu firmy oraz przedstawienie potencjalnych korzyści dla klienta. Jak to będzie gotowe to wychodź poza swoją strefę komfortu i śmiało to prezentuj Światu. Za każdym razem będzie łatwiej.

2. Przeanalizuj obecne kontakty
Wypisz na kartce wszystkie swoje kontakty i zastanów się jak opisać każdą z osób: co robi, w czym mógłby pomóc, jak mógłbyś pomóc tej osobie itd.
Dla kogo z nich Twój produkt lub usługa będzie idealna? Czasem świadomość Twoich obecnych kontaktów może zmienić wszystko.

3. Wygłoś mowę na konferencji lub zorganizuj event branżowy

Znasz się na swojej dziedzinie? To zaangażuj się w społeczność branżową. Podziel się swoją wiedzą wygłaszając mowę na konferencji lub zorganizuj sam jakieś wydarzenie, które pomoże wypozycjonować Cię na eksperta. Twoja wartość w oczach wielu ludzi momentalnie wzrośnie.

4. Dodaj wszędzie wezwanie do akcji

Bez względu na to jaki przekaz tworzysz, dodaj tam wezwanie do akcji. To może być zdjęcie na instagramie, ulotka czy notka na blogu. Klienci muszą mieć ułatwioną drogę do sięgnięcia po więcej, jeśli Twoja treść do nich trafi.

5. Oferuj okres próbny dla nowych klientów

Jeśli specyfika Twojego biznesu na to pozwala to oferuj okresy próbne. Polecam oferowanie na 30 dni, bo wiele ludzi zdąży wyrobić sobie nawyk i strata Twojego produktu będzie na tyle duża, że chętnie za niego zapłacą.

6. Twórz dobre projekty za darmo

Najlepszy sposób na zdobycie większej ilości nowych klientów to dostarczenie świetnej jakości studium przypadku – case study. Aby je zdobyć możesz zaoferować swoją pracę za darmo. Dodatkową zaletą takiej pracy jest możliwość pomocy organizacji i stowarzyszeniu, którego działalność i wartości są Ci bliskie.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]