Jeden z najbogatszych prelegentów #EventBPG i jednocześnie Polaków robiących biznes w Azji. Twórca sieci szkół językowych w Tajlandii i doświadczony inwestor. Poznajcie Mac’a Walena, czyli Macieja Walenciaka.

Historia Mac’a fascynuje większość osób, które ją usłyszą. Gdy nie mógł poradzić sobie w potransformacyjnej Polsce lat 90 na zadowalającym poziomie zdecydował się na emigrację. Nie dostał wizy do Kanady, ale z otwartymi ramionami czekała na niego Australia. Tam rozpoczął od prac fizycznych m.in. w buszu, które pozwoliły mu na gromadzenie oszczędności.

Potem rozpoczął tam studia. Otrzymał też australijskie obywatelstwo.

Jednak mimo sympatii do tego kraju i zgromadzonych oszczędności, nie miał wystarczającego kapitału aby tam rozpocząć biznes.

Los tak chciał, że gdy leciał do Polski miał przesiadkę w Bangkoku. Pobyt tam wydłużył do pobytu po 2 tygodnie w każdą stronę. Wtedy podjął decyzję, że Tajlandia jest krajem z którym chce się związać i rozpocząć tutaj swój biznes.

Mac Walen zarobił znaczne środki dzięki inwestycjom w różne firmy i instrumenty finansowe. Jednak za najlepszą inwestycję w swoim życiu uznaje nauczenie się języka angielskiego. Poznał mowę Szekspira do tego stopnia, że dał egzamin Cambridge Proficiency umożliwiający np. studia doktoranckie po angielsku.

Dlatego postanowił założyć w Tajlandii szkołę językową uczącą języka angielskiego. Na początku miał ciężkie momenty. Miał tylko jedną pracownicę. Sam był zarówno jedynym nauczycielem, jak i największym motorem promocyjnym szkoły. Na początku rozdawał masowo ulotki na ulicach Bangkoku, co budziło zainteresowanie Tajów.

Z czasem praca u podstaw i dbałość o efekty dawała coraz lepsze efekty. Mac zaczął zatrudniać coraz więcej nauczycieli. Szukał też coraz lepszych możliwości na zagospodarowanie nadwyżki gotówki. Rozpoczął inwestycje m.in. w kontrakty, co skończyło się dla niego olbrzymią stratą 2007 roku.

Wyciągnął jednak cenne wnioski z tej lekcji. Zaczął inwestować w rozwój sieć swoich szkół językowych. Dziś ma 11 oddziałów rozsianych po całej Tajlandii oraz  po  1 w Chinach i na Filipinach.

Osiągnął też mistrzostwo w inwestowaniu, głównie na tajskiej giełdzie. Jego majątek jest szacowany na kilka milionów dolarów.

Na tym jednak nie poprzestaje. Ma wizję, aby w jego szkole uczyć milion studentów! W tym celu stworzył system , dzięki polecaniu kursów w szkole Walen. Oprócz nauki stacjonarnej istnieje możliwość zdobycia biegłości językowej przez lekcje na Skype. Katalog języków też jest bardzo ciekawy, bo oprócz tajskiego i angielskiego można uczyć się rosyjskiego, chińskiego i niemieckiego.

Na konferencji #EvenBPG Mac opowie o strategiach zdalnego inwestowania i spekulacjach na globalnym rynku. Jeśli chcesz wykorzystać potencjał Azji do pomnożenia własnego kapitału to będzie to dla Ciebie niesamowicie cenna prelekcja.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]