Jednym z najpopularniejszych modelów formalnych prowadzenia Biznesu Ponad Granicami jest prowadzenie spółki limited w Anglii. W 2014 roku Brytyjska Izba Handlowa Export Britain podała, że 87 tysięcy firm w Wielkiej Brytanii jest założonych przez Polaków. Większość z nich została założona przez naszych Rodaków przebywających na Wyspach, jednak ok 30% to spółki założone w celu optymalizacji biznesu.

Dużą zasługę w upowszechnieniu tego typu formy prowadzenia firmy ma Marek Niedźwiedź – dyrektor i główny księgowy kancelarii księgowej aeXea Consulting. Poza tym Marek jest bardzo aktywnym przedsiębiorcą. Stworzył spółkę „Mar-Pro Invest Holding”, w której skład wchodzi wspomniana firma księgowa i przedsiębiorstwo inwestujące w nieruchomości komercyjne.

Oprócz tego angażuje się w działania różnych organizacji i inicjatyw na terenie Wielkiej Brytanii. Jest członkiem regionalnego Committee (Komitetu) najbardziej wpływowej organizacji pro-biznesowej w UK „Federation of Small Businesses”. Wchodzi w skład grupy doradczej Zarządu Komisarycznego miasta i gminy Rotherham (Rotherham Metropolitan Borough Council).

Często dzieli się wiedzą. Wykładał w Warszawie na Łazarskim, Koźmińskim i ASBIRO.Współautor książki „Prawo w e-biznesie” wydanej przez wydawnictwo Helion.

Aktualnie rozszerza swoją ofertą o wsparcie polskich przedsiębiorców w zdobyciu pozycji na rynku e-commerce w Wielkiej Brytanii m.in. poprzez użycie dropshippingu. Więcej na ten temat opowie w swoim wystąpieniu na konferencji #EventBPG „Gotowe rozwiązania na dostęp do milionów nowych klientów w Wielkiej Brytanii”

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]