Od czterech lat jest ambasadorem polskiego biznesu w Tajlandii. Przyjechał tu w poszukiwaniu nowej jakości w życiu. Na początku tylko na próbę. Ostatecznie został w Bangkoku do dzisiaj i nie zapowiada się w najbliższym czasie aby miał zmieniać miejsce zamieszkania. Mowa oczywiście o Piotrze Motylu. Pomysłodawcy i właścicielu projektu Biznes Ponad Granicami, który dedykowany jest osobom marzącym o stworzeniu zdalnego biznesu.

Dla tego typu osób organizowana jest także konferencja #EventBPG która odbędzie się w listopadzie w Bangkoku. Piotr jest jej głównym pomysłodawcą, dlatego otworzy spotkanie i jako pierwszy pokaże swoją prezentację poświęconą idei Biznesu Ponad Granicami. Opowie w niej o swoich bogatych doświadczeniach w tworzeniu i pomocy przy rozwoju tego typu firm.

O kompetencjach Piotra świadczą m.in takie liczby jak:

  • 15 lat doświadczenia jako przedsiębiorca
  • odbycie ponad 24 tysięcy rozmów handlowych w latach 2000 – 2006
  • sprzedanie około miliona przedmiotów przez Internet
  • ponad 16 tysięcy uczestników webinarów w ramach projektu Biznes Ponad Granicami
  • firmy zbudowane w 3 różnych krajach (od niedawna także w Azji)

Ponadto Piotr jest współautorem bestsellerowej Biblii e-biznesu, która w 2014 została nagrodzona jako najlepszy poradnik ekonomiczny i otrzymała nagrodę “Economicus” w konkursie zorganizowanym przez Gazetę Prawną.

Podczas #EventBPG będzie miała miejsce światowa premiera drugiej części “Biblia e-biznesu 2. Nowy Testament”, w której Piotr ma także miał znaczący udział będąc autorem kilku rozdziałów. Oczywiście tego napisał tekst na temat tworzeniu biznesu niezależnego od lokalizacji, ale także poruszył kwestię kontroli skarbowej oraz błędów początkujących e-sprzedawców..

Być może Biblia e-biznesu 2 będzie tak znaczącą ksiażką w życiu początkujących przedsiębiorców jak dla Piotra był 4-godzinny tydzień pracy Tima Ferrissa. Dzięki inspiracji i poznaniu koncepcji geoarbitrażu, outsourcingu, pracy zdalnej i digital nomads, Piotr zdecydował się spróbować przenieść ten model na polskie realia. Udało się zrobić to z firmą handlową. Następnym etapem było kupno biletu do Tajlandii w jedną stronę.

Piotr nawiązuje także intensywne kontakty na miejscu, jest m.in. członkiem Sinapure-Thai Chamber of Commerce.

O tym jak Piotrowi żyje się w Tajlandii możesz zobaczyć w programie Polacy w Świecie

pokacy-1

Oprócz tego warto wysłuchać odcinek podcastu „Jak Oszczędzać Pieniądze” Michała Szafrańskiego w którym gościem był Piotr.

szaffi

Był to pierwszy artykuł zapowiadający prelegentów konferencji #EventBPG. Przez najbliższe 3 tygodnie na blogu pojawią się opisy wszystkich mówców, których będzie można spotkać w Bangkoku.  Mam nadzieję, że Ty również tam się pojawisz 🙂 Więcej informacji o konferencji znajdziesz tutaj.

 

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]