Jedną z najciekawszych obecnie form fundowania projektów i pomysłów jest crowdfunding. W Polsce pionierem i liderem w tym temacie jest serwis PolakPotrafi, którego symbolami są Michała Połetek i Jakub Sobczak – prelegenci na konferencji #EventBPG.

PolakPotrafi istnieje od 2011 roku. Swoje korzenie ma na poznańskiej Politechnice, gdzie służył jako wsparcie w finansowaniu studenckich projektów. Powstał tam, ponieważ absolwentem Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji tej Uczelni jest Jakub Sobczak – założyciel serwisu.

Michał Połetek dołączył w roku 2012 po doświadczeniach jako samorządowiec, pracownik uczelni i startupowiec został, jak został nazwany w serwisie natlok.pl, ogarniaczem crowdfundingu.

Michał i Jakub razem z zespołem budują rok po roku wzrost liczb PolakPotrafi pod różnymi względami m.in. wysokości zbieranych kwot i procent udanych projektów. W tym roku odbyła się  w Poznaniu wielka gala z okazji 5 urodzin serwisu.

Na #EventBPG opowiedzą o możliwościach wykorzystania crowdfundingu w biznesie. Jeśli masz projekt, który wiąże się z Twoją pasją i uwielbiasz swoich potencjalnych klientów to ten sposób finansowania może być dla Ciebie idealny.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]