Pierwszy dzień konferencji #EventBPG zamykał występ prelegenta, który ma najdłuższy staż w Tajlandii spośród wszystkich występujących tego dnia na scenie Polaków – Mac’a Walena (Macieja Walenciaka, który w Bangkoku dorobił się milionów dolarów.

Prezentacja dotyczyła tematy, który w ostatnim czasie zajmuje Macieja najbardziej, czyli giełdy. W bieżącym roku zarobił w wyniku inwestycji i spekulacji miliony złotych, przebijając wszelkie swoje zamierzenia. Była to wyjątkowa okazja posłuchania inwestora odnoszącego takiego sukcesy, który tego nie ukrywa. W końcu zyski z inwestycji są zwolnione z podatku.

Dlaczego warto zając się inwestowaniem?

Inwestowanie daje szerszą perspektywę na Świat. Poszukiwanie nowych okazji zachęca do tego, aby czytał, słuchać uważnie i rozmawiać z wieloma ludźmi, a także wnikliwe analizować wszelkie informacje. Dzięki temu żyje się dłużej, czego najlepszym przykładem jest Warren Buffet mający obecnie 86 lat.

Inwestowanie jest finansową poezją jeśli wie się co się robi. Maciej podkreślił jak wielkim przywilejem obecnych jest dostęp do takich możliwości dla zwykłych ludzi. Każdy może za pośrednictwem telefonu korzystać z dobrodziejstw skutecznych inwestycji. Bez względu na wiek, płeć czy miejsce zamieszkania.

Na początku jednak trzeba sobie uzmysłowić, że to jest biznes. Masz możliwość kupna udziału w jakimś przedsiębiorstwie, a potem partycypować w jego zyskach. Na dowód tych słów Maciej pokazał uczestnikom segregator z kopiami dywidend.

Dlaczego inwestowanie ma tak złą sławę?

Ludzie słyszą najczęściej złe nowiny. Jeśli ktoś dużo zarobi na giełdzie to rzadko się poprawi. Natomiast jeśli straci to obwieści o tym wszem i wobec – „okradli mnie” itp.

Giełda jednak jest prostym biznesem. Trzeba mieć świadomość istnienia kilku mechanizmów. Maciej znając analizę sentymentalną i mając świadomość tego jak się zachowa rynek w sytuacji śmierci Króla wytrzymał straty i ostatecznie zarobił w kilka tygodni ok 850 tysięcy złotych.

Świat jest tak zbudowany, że zawsze będzie fluktuacja rynku. Zawsze będą wojny, kryzysy i afery. Jeśli wie się jak z tego skorzystać to można dużo wygrać.

Od jakiej kwoty zaczynać?

Maciej rekomenduje rozpoczęcie nauki inwestycji na małych kwotach. Na początku konieczne jest zrozumienie pewnych mechanizmów na żywym organizmie i lepsze poznanie siebie. Dlatego nie poleca grania na rachunkach demo, bo nie wiąże się to z prawdziwymi emocjami, z którymi także trzeba dawać sobie radę aby osiągać najlepsze rezultaty.

Chcesz uczyć się od Macieja jak inwestować z sukcesami? Zostaw tutaj kontakt do siebie.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]