Spis treści

Programy partnerskie – jakie produkty wybrać do promocji jako partner?

Możesz sprzedawać wiele różnych produktów jako partner w ramach afiliacji.

Niektóre są zdecydowanie bardziej dochodowe niż inne. Jednak przy wyborze swojej drogi zachęcam do spojrzenia długoterminowego. Sprzedając z sukcesami produkty innych osób być może zdecydujesz się stworzyć coś swojego. Zarobisz na tym jeszcze więcej.

Dlatego w wielu przypadkach polecam zacząć od sprzedaży produktów i usług cyfrowych.

Nie tylko zarobisz na nich większe prowizji, dochodzące nawet do 75% na rynku amerykańskim i 50% w Polsce. Masz również większą szansę na zbudowanie relacji z twórcą, co może przynieść wiele korzyści np. możliwość zrobienia wywiadu czy unikatowych treści.

Oczywiście znane są przypadki zarobku na produktach fizycznych np. uczestnicząc w afiliacje Amazon. W wielu niszach jest to zdecydowanie łatwiejsza możliwość monetyzacji.

Jednak dla osoby początkującej łatwiej będzie rozpocząć od produktów cyfrowych.

Rodzaje produktów do sprzedaży jako partner – programy partnerskie

  1. Produkty edukacyjne, czyli ebooki, audiobooki, członkostwa na specjalnych stronach itp. Zaletą tego typu produktów jest mały próg inwestycji początkowej, ale często takie produkty są tanie, więc oferują niskie prowizje.

  2. Usługi online, czyli dostawcy hostingu oraz SaaS-y (Software as a Service – oprogramowanie jako usługa). Każda osoba tworząca aktywnie w sieci potrzebuje pewnego pakietu usług i będzie je regulalnie opłacać. Dzięki temu pozyskując raz klienta możesz uzyskać dochód pasywny, który będzie trwał latami. Dobrym przykładem na zarobek w ten sposób możesz zobaczyć co miesiąc w podsumowaniach zarobków z afiliacji Pat Flyn z bloga Smart Passive Income, który co miesiąc otrzymuje od firmy Blue Host kilkadziesiąt tysięcy dolarów prowizji za polecone usługi hostingowe.

  3. Kursy online dla wielu blogerów są bardzo istotnym źródłem zarobku, a czasem podstawowym dochodem. Ciekawą możliwością zarobienia dobrych kwot jest sprzedaż drogich kursów uznanych osób i dodanie od siebie dodatkowego bonusu w przypadku zakupu z Twojego linka. Dodatkowo ze względu na cenę osoby kupujące kursy będą bardziej zmotywowane do wdrożenia wiedzy w nich zawartej, więc jest większa szansa na uzyskanie pożądanego efektu. Musisz być jednak pewien, że kurs który polecasz jest rzeczywiście warty swojej ceny. Jeśli oszukasz kogoś z nadzieją na uzyskanie wysokiej prowizji to długofalowo stracisz dużo więcej.

  4. Produkt fizyczny. Decydując się jednak na produkt fizyczny wybieraj tylko odpowiednio drogie np. kosztujące ponad 300$ na Amazon. W przypadku bardzo niskiej prowizji jednostkowej możesz szybko stracić motywację do pracy nad promocją danego produktu. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, gdy pisywałbyś dany produkt nawet bez programów partnerskich, bo wiąże się z Twoją pasją lub po prostu fizycznie go posiadasz.

Ostatnim czynnikiem który powinieneś rozważyć przy wyborze produktów to Twoje osobiste predyspozycje to tworzenia relacji z grupą docelową sprzedawanych produktów. Oczywiście możesz się zmusić do prowadzenia kampanii tylko ze względu na motywacje finansową. Jednak zdecydowanie łatwiej będzie docierać do ludzi, do których już docierasz. Niekoniecznie tylko w Internecie.

Na koniec pamiętaj, że mimo wielu ułatwień związanych z programami partnerskimi, to wciąż biznes, czyli wymaga wytrwałości i elastyczności. Nie poddawaj się za szybko, bo duże zyski nie pojawią się w tydzień. Choć jeśli będziesz wytrwale pracował to możesz pozytywnie zdziwić się pierwszymi efektami.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]