Udział w programach partnerskich jest świetną okazją na zarobek dla blogerów. Jeśli masz swoją grupę odbiorców to rekomenduję rozpoczęcie monetyzowania Twojej strony właśnie w ten sposób.

Dlaczego?

Stworzenie własnego produktu wymaga zaangażowania czasu i innych zasobów, co na początku może się nie zwrócić. Jako partner masz zdecydowanie mniej obowiązków i przede wszystkim możesz bez inwestycji sprawdzić potencjał zakupowy Twojej społeczności. Poza tym dowiesz się jaki typ produktów jest dla nich szczególnie atrakcyjny, a co nie działa.

W jaki sposób zarabiać na programach partnerskich mając bloga?

Wyszczególniłem kilka rodzajów postów, które mogą przynieść Ci zysk w programach partnerskich. Oczywiście stanowią one jedynie pewną bazę, która może inspirować Cię do jeszcze innych wariacji.

Przede wszystkim musisz trafić do odpowiednio dużej liczby odbiorców z atrakcyjnym przekazem w którym będziesz promował indywidualny link partnerski. Możesz to zrobić poprzez stworzenie następujących rodzajów postów:

 1. Recenzje – najoczywistszym sposobem zwrócenia uwagi na produkt jest opisanie swojej opinii na jego temat. Im bardziej będzie użyteczna i prawdziwa, tym użytkownicy ją bardziej docenią. Dlatego nie bój się opisywać także mankamentów recenzowanych produktów. Twoja relacja z czytelnikami jest najważniejsza.
 2. Porównania produktów – każdy z nas chyba stanął przed dylematem produktu lub usługi spośród co najmniej dwóch producentów lub dostawców. W dzisiejszych czasach pierwsze kroki w takiej sytuacji kierujemy do wyszukiwarki Google lub mamy już jakieś zdanie na temat ze względu wrażenia osoby, które ufamy. Będąc blogerem jesteś dla wielu osób zaufanym człowiekiem na którego zdaniu można polegać.
 3. Materiały edukacyjne – dobrym sposobem na promocję produktów jest tworzenie wartościowych treści edukacyjnych. Wyobraźmy sobie, że uczysz osobę całkowicie początkującą tworzenia stron lądowania. Tworzysz bardzo obszernego posta w którym opisujesz krok po kroku cały proces, który obrazujesz licznymi screenshotami z panelu Twojego dostawcy tego typu usługi. Jak myślisz, jaką firmę wybierze Twój odbiorca, który będzie chciał to zrobić jak najłatwiej? Jeśli dostarczysz naprawdę wysoką jakość to wiele osób będzie się wręcz dopytywać o Twój link partnerski.
 4. Lista narzędzi – świetnym sposobem na dostarczenie wartości Twoim odbiorcom i jednoczesną promocję linków partnerskich jest stworzenie strony z listą narzędzi, które sam używasz. Zobacz jak to wygląda na przykładzie BPG 
 5. Linki w materiałach bonusowych – dostarczając materiały dodatkowe np. w postaci pdf-ów również zadbaj o umieszczenie tam nawiązań do produktów, które wyjątkowo cenisz i jesteś w stanie polecić.
 6. Ranking – ciekawym sposobem na uwzględnienie wielu programów partnerskich w jednym poście jest przygotowanie rankingu danych produktów lub usług np. kart kredytowych. Taki post może zyskać duży rozgłos i wiele udostępnień. Być może nawet przez instytucje, umieszczone w rankingu. Choć najprawdopodobniej tylko te z wyższych miejsc 🙂
 7. Wzmianki przy okazji innych postów – sprzedawać za pomocą programów partnerskich możesz praktycznie w każdym poście. Nawet opisując wakacje możesz np. wspomnieć w jakich butach chodziłeś po górach i dodać odpowiedni link. Im bardziej naturalnie pokażesz zalety promowanego produktu tym bardziej Twoi czytelnicy potraktują to jako szczerą poradę znajomego. Pamiętaj jednak o tym, aby nie stracić tego zaufanie poprzez promowanie malo wartościowych produktów

Oczywiście w promocji ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność. Za każdym razem jednak pamiętaj o tym, aby nie ucierpiała Twoja relacja z odbiorcami. Nie ma nic cenniejszego niż zaufanie, które masz u tych osób.

Frazy, dzięki którym nas znajdziecie:

 • programy partnerskie
 • programach partnerskich
 • webinary
 • social media
 • pozycjonowanie
 • e-mail marketing
 • blogi

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]