Zastanawiałeś się kiedyś jak zdobyć więcej fanów dla Twojego fanpage’a?
Najprostsze wydaje się kupno, ale to się zdecydowanie nie opłaca. Prędzej czy później to wyjdzie na jaw i poniesiesz duże straty wizerunkowe, a korzyści z tego nie będzie żadnych.

Co w takim razie robić? Oto 6 Kroków na początek.

1. Przygotuj fanpage na start

Jeśli prowadzisz biznes stacjonarnie to pamiętaj o godzinach otwarcie, adresie i innych danych kontaktowych.

Oprócz tego warto, abyś miał w zanadrzu treści do wrzucenia na pierwsze kilka tygodni. Na początku Twoja aktywność spotka się z minimalnym zainteresowaniem innych ludzi, a w takiej sytuacji łatwo stracić zapał na przygotowanie publikacji. Bądź na to przygotowany.

Możesz poświęcić kilka godzin i zaplanować posty w taki sposób, aby nie wymagało to później Twojej uwagi (choć warto abyś jednak obserwował reakcje i szybko na nie odpowiadał).

planowanie

Po polsku ta opcja będzie nazywała się „planowanie”. Facebook w wersji amerykańskiej daje dodatkowe możliwości marketingowe, stąd u mnie taki wybór języka.

2. Zaproś znajomych do polubienia

Na początku naszą aktywność będą wspierać głównie znajomi, dlatego warto ich poprosić o polubienie. Jeśli prowadzisz biznes w spółce to ustaw wszystkich wspólników adminami na stronie i dopilnuj, aby oni zaprosili swoje facebookowe kontakty.

3. Wykorzystaj swoje inne sieci

Ustaw na Twitterze, Instagramie i Linkedinie linki do Fanpage. Oprócz tego skorzystaj z kontaktów mailowych i ich również zaproś do polubienia.

4. Dodaj przyciski Facebooka do strony/bloga

Wstaw oficjalne przyciski „Like” oraz „Like box” z Facebooka. Zobacz jak to zrobić tutaj

5. Rozpocznij interakcję z innymi fanpage’ami

Możesz komentować jako fanpage w miejscach w których są Twoi potencjalni fani, dzięki temu odnotują Twoje istnienie. Wystarczy przełączyć nad polem komentarza jako kto chcesz zareagować na posta.

jako fanpage

6. Użyj reklamy płatnej

Wybierz grupę ludzi, których chciałbyś mieć wśród swoich fanów. Skup się na kilkutysięcznych grupach. Więcej o reklamie na Facebooku przeczytasz w tym poście.

BONUS

Dodatkowa zasada, która jest podstawą wszystkich działań. Musisz być systematyczny mimo braku efektów na początku. Zastosowanie jednej techniki raz np. zamieszczenie kilku komentarzy da minimalny efekt, musisz to robić regularnie!

Masz jeszcze jakieś pomysły na pozyskanie nowych fanów? Podziel się nimi w komentarzu!

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]