Z jednej strony masz całkowicie dosyć swojej pracy etatowej. Czujesz frustrację z powodu tego, że tracisz swój potencjał w miejscu w którym nie chcesz przebywać? Źle się tam czujesz? Brzmi znajomo? Z drugiej strony masz swoje zobowiązania. Być może masz już rodzinę lub kredyt. Jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich. Dochody na określonym poziomie są Ci niezbędnie potrzebne.

zabezpieczenierodziny

Sytuacja bez wyjścia?

Niekoniecznie. Oto kilka rzeczy które możesz zrobić aby odzyskać wolność i zabezpieczyć się zanim porzucisz etat i przejdziesz do biznesu:

Sposób #1 Wybierz rozsądnie swoją ścieżkę

Musisz mieć dokładną wizję tego, co będziesz robił gdy przejdziesz na swoje. Pomysł powinien być dokładnie przeanalizowany w odniesieniu do konkretnej sytuacji rynkowej. W idealnej (łatwo osiągalnej) sytuacji odchodząc z etatu powinieneś mieć już dochodu z biznesu „po godzinach”, który staje się wtedy Twoim głównym źródłem utrzymania.

Sposób #2 Zdobądź kompetencje będąc na etacie

[sociallocker]Praca na etacie daje duże możliwości rozwoju. Pracujesz już w systemie biznesowym (o ile nie jest to budżetówka), który działa. Postaraj się jak najwięcej z tego wyciągnąć dla siebie. Przemyśl jakich kompetencji będziesz potrzebował później w swoim biznesie i naucz się ich od kolegów z innych działów. Często również będziesz miał okazję nauki na szkoleniach za które płaci jeszcze Twój pracodawca. Uzupełniaj to nauką w domu. W dzisiejszych czasach możesz zdobyć kompetencje i wiedzę potrzebną do prowadzenia biznesu przed komputerem w domu. Wygospodaruj czas na to, choćbyś miał wstawać godzinę wcześniej.[/sociallocker]

Sposób #3 Stwórz dodatkowe źródło dochodu „po godzinach”

To jest możliwe nawet gdy pracujesz na etacie. Na naszym blogu oraz w Internecie jest mnóstwo porad jak zacząć swój biznes w sieci i przy odpowiedniej determinacji możesz to zacząć nawet w okresie, gdy ilość czasu wydaje się bardzo ograniczona. Możesz zdobyć lub oferować już nabyte umiejętności i na nich zarabiać. Zainteresuj się także inwestycjami, być może to jest droga dla Ciebie.

Sposób #4 Przetestuj pomysłu zanim odejdziesz z etatu

Oczywiście musisz zrobić rozpoznanie na ile Twój pomysł biznesowy ma sens(szybka ocena pomysłu). Potem możesz przetestować go, choćby w podstawowym stopniu np. przygotowując landing page (prosta strona na której będzie krótka oferta Twojego przyszłego produku/usługi) na którym potencjalni klienci będą mogli zostawić maila. W tym przypadku konieczna będzie drobna inwestycja czasu oraz pieniędzy na reklamę, ale zdobędziesz zdecydowanie bardziej realne rozpoznania skali problemu i możliwości zarobkowych.

Sposób #5 Prześwietl swoje finanse i je zoptymalizuj

Przed odejściem z biznesu warto, abyś miał oszczędności oraz skalkulował koszty. Często pieniądze uciekają nam przez brak świadomości tego jak lepiej nimi zarządzać. Oblicz także ile naprawdę potrzebujesz, aby przeżyć. Jeśli chcesz poczytać więcej na ten temat to polecam blog Jak oszczędzać pieniądze Michała Szafrańskiego.

Sposób #6 Poznaj ludzi, którzy już robią to co Ty zamierzasz i zapytaj ich o rzeczywistą sytuację.

Jedną z kluczowych umiejętności w biznesie jest networking, czyli sieć efektywnych kontaktów. Znajdź ludzi którzy już robią to co Ty planujesz. Jeśli Twój biznes jest związany z lokalizacją to być może Twoi konkurencji nie będą chcieli dzielić się wiedzą, ale zawsze możesz skontaktować się z ludźmi prowadzącymi taką działalność na innym obszarze. Uczęszczaj też na różne spotkania, których coraz więcej odbywa się w głównych miastach Polski. Wszelkich informacji szukają na odpowiednich na facebooku – na fanpage’ach i grupach. To też są skarbnice efektywnych kontaktów. Pamiętaj również o zapytaniu Twoich znajomych, czy może znają osoby których poszukujesz. To znacznie ułatwi przełamanie lodów, gdy zostaniesz zarekomendowany przez realną osobę.

Podsumowanie

Istnieje wiele ścieżek pozwalających zminimalizować stres i ryzyko związane z przejściem na swoje. Wszystko jest możliwe, jeśli z odpowiednią determinacją zdobędziesz potrzebną wiedzę, nauczysz się odpowiednich umiejętności i podejmiesz zaangażowane działanie. Wielu zrobiło to przed Tobą i byli takimi samymi ludźmi jak Ty. Też mieli wiele do stracenia, ale zrobili pierwszy krok, a za nimi kolejne na drodze do pełnej satysfakcji.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]