Życie przedsiębiorcy może być dla jednego ekscytujące, a innego może przerażać. Masz zupełnie inny zakres odpowiedzialności, ale także poziom wolności niż pracując na etacie. Jeśli chcesz założyć własny biznes i być własnym szefem to powinieneś poznać 9 zmian, które Cię czekają.

1. Naucz się stawiać priorytety, aby brać całkowitą osobistą odpowiedzialność za swoje działania

Jako przedsiębiorca nie będziesz miał luksusu zrzucenia na kogoś innego winny za niepowodzenia i wytłumaczenia się przed szefem. To jest Twój biznes i jesteś tym, który musi o niego w pełni dbać oraz brać odpowiedzialność.

2. Uczyń edukację swoją ścieżką na całe życie

Pracownikom zwykle mówi się co mają robić i uczy się ich tyle aby byli w stanie wykonywać powierzone zadanie. Jako biznesmen musisz mieć szerokie spojrzenie na różne sprawy, aby podejmować krótko i długo terminowe decyzje dla swojej firmy. Do tego potrzebna jest wiedza, dlatego warto abyś cały czas się dokształcał.

3. Bądź mistrzem we wdrażaniu rozwiązań

Zrozum, że nie możesz czekać aż coś się wydarzy. Musisz inicjować działania (tak jak wspominałem w radach od Tima Ferrissa – „proś o przebaczenie, a nie pozwolenie) i robić to regularnie. Nikt nie powie Ci co masz robić. Musisz budzić się z planem i każdego dnia go realizować.

4. Zacznij od zobaczenia większego obrazu i zobacz siebie w nim jako właściciel biznesu

W pracy etatowej łatwo utonąć w nic nie znaczących robotach papierkowych. W swoim biznesie musisz więcej czasu poświęcać na większą wizję.

5. Skup swoje wysiłki na poszukiwaniu tego, co przyniesie cenne efekty, a nie tylko na kończeniu zadań

Bycie po prostu zajętym nie przyniesie na wyższym poziom Twojego biznesu. Musisz robić znaczące rzeczy i przemyślane. Dobry efektem ubocznym zajmowania się takimi zadaniami jest zdecydowanie większa satysfakcja i chęć do życia.

6. Celuj w progres, a nie w bezpieczeństwo

Kiedy jesteś przedsiębiorcą co chwilę kwestionujesz status qou. Nie szukasz jednak zmiany dla samej zmiany, tylko coś co przyniesie pozytywne skutki i wniesie Ciebie oraz Twoj biznes na wyższy poziom.

7. Bądź gotowy wyjść poza strefę komfortu

Często będziesz musiał robić coś do czego nie przywykłeś i coś, co nie będzie łatwe. Tylko jednak w taki sposób możesz urosnąć i wznieść się ponad przeciętność.

8. Nie staraj się zadowolić wszystkich

Marketing skupiony na niszy jest kluczem do sukcesu w dzisiejszych dniach. Tworząc swoją unikalną markę personalną, którą wyróżnisz się w tłumie, masz szansę zapewnić sobie dobre miejsce na rynku.

9. Bądź konkurencyjny

Nie koniecznie przez porównywanie z innymi, ale także przez wyznaczanie sobie mierników, które chcesz osiągnąć. Musisz rozwijać swój biznes.

Czy to możliwe, aby rozwinąć w sobie umysł przedsiębiorcy po latach pracy dla kogoś?
Tak, tylko musisz włożyć w to trochę determinacji. Wielu to zrobiło przed Tobą i Ty na pewno dasz radę. Nie staraj się jednak zmienić się całkowicie od razu i natychmiast, rozłóż ten proces w czasie. Równocześnie możesz rozpocząć praktykę biznesową i zdobywanie innych kompetencji. Wszystko razem idealnie się złoży w całość.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]