Twórca Virgin Group obejmującej ponad 400 firm wiele razy dzielił się swoimi przemyśleniami na temat osiągania sukcesu. Napisał kilka książek m.in. „Zaryzykuj – zrób to! Lekcje życia” (Wydawnictwo Natalis 2006), w których zawarł wiele wartościowych lekcji. Należy do jednego z najbarwniejszych i skuteczniejszych przedsiębiorców naszych czasów.

Jednak jako najważniejszy klucz do sukcesu określa tylko jeden element. Jeśli zaczynasz dzień bez niego to najprawdopodobniej będzie spisany na straty.

Kluczem do sukcesu jest INTENCJA.

Szczególnie na początku swojej drogi jako przedsiębiorca musisz wykorzystywać swój czas w rozsądny sposób. Dlatego każde działanie powinno być podejmowane z odpowiednią intencją.

  1. Zaczynaj dzień z energią

To co wydarzyło się poprzedniego dnia nie ma już znaczenia. Dlatego każdego dnia zadbaj o siebie, aby wystartować z pełną mocą. Rób to co najlepiej dla Ciebie działa. Dla jednych to będzie medytacja, dla innych wysiłek fizyczny lub coś innego. Sprawdź jakie rytuały dają Tobie najlepsze efekty.

2. Zapisz swoją intencję na dzień

Warto abyś już od rana wiedział co jest dla Ciebie najważniejsze tego dnia.

Zadaj sobie pytanie – jakie zadanie musi być koniecznie zrealizować bez względu na wszystko?

3. Wykorzystuj optymalnie czas

Obowiązkiem jest właściwe wykorzystanie czasu w pracy. Jednak powinieneś także pomyśleć co zrobić z minutami spędzonymi w komunikacji miejskiej, korkach czy kolejkach. Może wtedy mógłbyś odpowiedzieć na mniej wymagające maile lub poduczyć się obcego języka.

4. Planuj co najmniej kilka tygodni do przodu

Miej świadomość tego czym będziesz zajmował się w najbliższym czasie, a także w dalszej perspektywie. Wartościowe rzeczy wymagają wykonania sekwencji wielu działań, dlatego musisz je rozplanować w czasie i trzymać się tych ustaleń. Pomocny w tym będzie kalendarz (może być kalendarz Google, o tym jak go wykorzystać przeczytasz tutaj) lub inny system zarządzaniem czasem (zobacz zestawienie najlepszych aplikacji do produktywności).

5. Baw się

Czas lepiej płynie gdy masz zabawę. Pomyśl co możesz zrobić aby z najnudniejszych czynności zrobić grę i zacząć w nią grać. Choć ciężko będzie Ci w tym przebić Richarda Bransona:)

p04-130513-353r

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]