Zarabianie online – 9 sposobów na zarabianie online podczas pracy etatowej

Chcesz przejść z etatu do biznesu “suchą nogą”? Nie chcesz ryzykować utraty comiesięcznych dochodów? Najlepiej w takiej sytuacji sprawdza się rozpoczęcie biznesu po godzinach. Istnieją tysiące sposobów w jaki sposób to robić, jednak dużo zależy od Twojej indywidualnej sytuacji – umiejętności, ilości czasu, zasobów finansowych i wielu innych.

Na szczęście Internet obfituje w dużą ilość możliwości, aby zrealizować cel o niezależnym źródle dochodu. Musisz po prostu robić właściwe rzeczy przez odpowiednią ilość czasu. Nie narzucaj na siebie presji znalezienia od początku idealnej ścieżki. Często musisz zacząć, zdobyć doświadczenie i dopiero wtedy będziesz wiedział na czym się skupić.

W tym artykule poznasz kilka pomysłów na biznesy, które możesz rozpocząć w trakcie pracy na etacie. Niektóre są praktycznie darmowe, inne wymagają pewnych inwestycji finansowych. Na początku rozejrzyj się i być może pojawi Ci się unikalny pomysł, bazujących na Twoich zasobach.

1. Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy na Allegro, OLX i innych portalach

Powinieneś poeksperymentować ze sprzedażą starych przedmiotów nie tylko ze względu na potencjalny zarobek. Oczywiście trzeba być wdzięcznym za każdą zarobioną złotówkę, ale w przypadku takiego dorabiania możesz nauczysz się wielu czynności przydatnych w późniejszym biznesie ecommerce np. copywriting, robienie atrakcyjnych zdjęć, obsługa klienta i wiele innych.

2. Oferowanie swoich aktualnych umiejętności

Prawdopodobnie masz już umiejętności za które ktoś mógłby zapłacić. Być może nie jesteś nawet tego świadom, więc poszukaj inspiracji na portalu fiverr.com Zobaczysz tam niepoliczalną ilość pomysłów na zarobek, które często sam również będziesz w stanie zaoferować.

3. Ucz przez Skype lub specjalne aplikacje

Możesz uczyć języka całkowicie zdalnie i w wolnym czasie. Jeśli Twój poziom angielskiego jest wystarczający do uczenia innych to sprawdź serwisy: https://www.italki.com http://www.verbalplanet.com http://recruit.tutorabc.com/

4. Załóż bloga lub zacznij nagrywać filmy na YT

Masz temat w którym posiadasz dużą wiedzę? Wydaje Ci się, że możesz dostarczyć wartość w życie innych ludzi? Zacznij dzielić się tymi treściami. W trakcie realizacji takiego projektu nauczysz się wielu rzeczy, które pomogą Ci wykrystalizować przyszłą ścieżkę zawodową.

5. Stwórz kurs online

Bez względu na to czy władasz płynnie językiem angielskim czy czujesz się na siłach do nagrywania tylko w języku polskim, to masz wiele możliwości zarobku na swoich kursach online. Niedawno na Polski rynek wszedł gigant na rynku światowym – Udemy, który zachęca do tworzenia kursów w naszym języku.

Oczywiście dla osiągnięcia sukcesu będziesz zadbać o kwestie marketingowe i sprzedażowe, ale to w prawie każdym rodzaju biznesu online jest praktycznie niezbędne.

6. Zaangażuj się w programy partnerskie

Ciekawym sposobem na naukę i testy jest sprzedaż produktów innych osób. Możesz sprawdzić na ile dobrze czujesz się w danej niszy. Szczególne możliwości istnieją na rynku anglojęzycznym (szukaj w Google pod frazami zawierającymi słowo “affiliate”). Choć Michał Szafrański z bloga “Jak oszczędzać pieniądze” udowodnił, że w Polsce też można zarobić milionowe kwoty “tylko” na poleceniach.

7. Zostań wirtualnym asystentem/asystentką

Do Polski dociera już trend zlecenia różnych zadań (np. wyszukanie dobrej oferty na allegro czy znalezienie biletu lotniczego) wirtualnym asystentkom i asystentom. Najwięcej dowiesz się z specjalnej grupy. https://www.facebook.com/groups/asystenciba/

8. Udzielanie korepetycji

Podziel się swoją wiedzą. Istnieje wiele serwisów w Polsce, które łączą uczniów z korepetytorami np. http://www.korepetycje24.com

9. Załóż sklep internetowy

W zależności od Twoich zasobów finansowych możesz założyć sklepu dropTemat szeroko omawiany w innych artykułach na blogu.

Podsumowanie

Powyższe 8 sposobów być może nie są dla Ciebie idealnymi zawodami na życie, ale od czegoś musisz zacząć zarabiać pieniądze w Internecie. Drobne zwycięstwa, realne przelewy na konto to wszystko sprawi, że będziesz coraz pewniej zbliżać się do celu, czyli rezygnacji z pracy etatowej.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]