Wyjazd na dłużej lub nawet przeprowadzka do Tajlandii wymaga większego przygotowana niż tylko wyjazd wakacyjny, dlatego przygotowałem rozszerzoną checklistę dla zainteresowanych. Oczywiście przy tego typu przedsięwzięciu jest wiele indywidualnych czynników, które musisz uwzględnić.

Ogólna checklista dla wyjeżdżających na dłużej do Tajlandii

https://piotrm11.sg-host.com/wp-content/uploads/2016/06/checklista-dluzej.pdf

Najważniejszą kwestią jest oczywiście podjęcie decyzji jak rozwiązać kwestie wizowe. Zobacz więcej na ten temat w artykule „Jak przygotować się do dłuższego pobytu w Tajlandii?

Wyjaśnienia do niektórych pozycji na checkliście

  1. Dlaczego zalecam wzięcie smartfona? Jeśli będziesz integrował się z Tajami (i Tajkami:)) to w większości używają oni do komunikacji aplikacji LINE. Za jej pośrednictwem nawet się dzwoni. Oprócz tego bez map Google może być momentami bardzo ciężko się odnaleźć 🙂
  2.  Po co ciepłe rzeczy? O ile w Tajlandii jest zwykle gorąco to bywało mi zimno w pociągu lub autokarze. Tajowie mają dziwną skłonność do przesadzania z klimatyzacją.
  3.  Po co konto w dolarach? Bo unikasz wtedy podwójnego przewalutowania po niekorzystnym kursie banku.

Jeśli masz jakieś wątpliwości to zapraszam do zadawania pytań w komentarzu.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]