Zakończyliśmy dzisiaj pierwszą część konferencji „Poznaj biznes w Tajlandii i Singapurze”. Choć formalnie prelekcje w Bangkoku odbywały się dwa dni to jako uczestnicy i organizatorzy spędziliśmy ze sobą dużo więcej czasu. Już w poniedziałek docierali pierwsi goście z Polski z którymi rzuciliśmy się w wir „miasta aniołów”. Dzięki doświadczeniu Polaków mieszkających tu dłużej ten czas spędzaliśmy również w miejscach na których turyście nie docierają np. Train Night Market Ratchada.

fot. Kasia Wojdyła

fot. Kasia Wojdyła

Więcej szczegółów jednak odpuścimy – to co się dzieje w Bangkoku zostaje w Bangkoku:)

Przeskoczmy z naszą relacją do czwartku. Wtedy na uroczystej kolacji pierwszy raz spotkaliśmy się wszyscy razem. Ponad 30 praktyków biznesu dyskutowało do późnych godzin nocnych o robieniu biznesów w Europie i Azji.

Kolacja czwartkowa

Kolacja czwartkowa

Następnego dnia trzeba było wcześniej wstać, bo już od godziny 9 mieliśmy zaszczyt gościć panią dyrektor One Start One Stop Investment Center, instytucji w znaczący sposób ułatwiający inwestowanie w Tajlandii. Poznaliśmy wizję inwestycjną dla kraju na lata 2015-2021 oraz obraz Królestwa na tle innych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Oprócz tego poznaliśmy zalety spółki firmy BOI, która np. w odróżnieniu zwykłej firmy pozwala na posiadanie obcokrajowcowi 100% udziałów.

dyrektor
Kolejnym prelegentem był Niemiec Helmut Buchberger, który mieszka w Tajlandii od ponad 20 lat i prowadzi tu kancelarię. Jego perspektywa była również niezwykle cenna i przede wszystkim dzielił się z nami wieloma praktycznymi informacjami bazującymi na jego bogatym doświadczeniu.

Praktycznymi spostrzeżeniami oraz porównaniami na przykładzie robienia biznesu w Polsce, Rosji, Ukrainie i Tajlandii podzielił się z nami także Andrew Dmitrev, który zajmuje się produkcją w Tajlandii na dużą skalę.
Po przerwie kawowej skupiliśmy się na brażny startupowej o której opowiadali podczas specjalnego panelu goście zaproszeni przez pana Simona Osborne’a. Po takiej prezentacji można bardzo poważnie myśleć o zaangażowaniu w tym regionie. Szczególnie cenna jest perspektywa uświadomienia sobie, że w tym regionie Południowo-Wschodniej Azji mieszka więcej ludzi niż w Europie i jest większy udział smartfonów.

startuppanel
Dzień pierwszy konferencji zamykała prezentacja możliwości inwestycyjnych w nieruchomości w Tajlandii, którą przedstawiła dwójka Polaków Rafał Musiał i Zbigniew Halamus. Jeśli ktoś chciałbym zainwestować swoje środki w tej branży to Panowie są godni polecenia.

Po zakończeniu prelekcji udaliśmy się w odwiedziny do instytucji One Start One Stop Investment Center na zaproszeni pani Dyrektor. Osobiście nas oprowadziła po jednym z pięter wieżowca, gdzie najłatwiej jest załatwiać sprawy urzędowe osobom inwestującym w Tajlandii.

wizytawurzedzie

Po tej wycieczce udaliśmy się na spoczynek lub dalsze zwiedzanie np. w kilka osób udaliśmy się Lumpini Park, który łudząco przypomina Central Park. Największą atrakcją turystyczną tego dnia była jednak wspólna wizyta barze na 64 piętrze Lebuta State Tower, na którym kręcono sceny filmu Kac Vegas 2. Sami możecie ocenić widok na zdjęciach.

lebua

Kolejny dzień to wykłady polskich praktyków, którzy żyją już co najmniej kilka lat w Tajlandii.
Rozpoczęliśmy do wykładu Piotra Motyla na temat tworzenia Biznesu Ponad Granicami. O inspiracjach, historiach i praktyce.

piotrm
Nie zabrakło również dużej dawki inspiracji podczas wystąpienia Andrzeja Kuśnierczaka na temat networkingu w Tajlandii i jak to wygląda w praktyce u niego. Potem na scenie był Krzysztof Król, który opowiedział swoją historię w Polsce, a potem w Tajlandii. Ze szczególnym skupieniem na praktycznych zaletach stworzenia spółki BOI oraz inwestowania w nowe technologie.

krol
O kolejnych możliwościach i szansach opowiedział nam także następny prelegent Tomasz Kos, który prowadzi tu z z dużym sukcesem firmę tworzącą strony internetowe.
Na tego typu konferencji oczywiście nie mogło zabraknąć informacji o inwestowaniu w rynki kapitałowe. Opowiedział nam o tym Mac Walen, jeden z największych polskich sukcesów w Tajlandii, który został tu milionerem. Poznaliśmy m.in. sposób na inwestowanie całkowicie bez podatku na polskiej giełdzie, dzięki wykorzystaniu możliwościom jakie oferuje Singapur.
Następną możliwością biznesową na stworzenie idealnego stylu życia jest droppshipping. W bardzo praktyczny i barwy sposób opowiedział nam o nim Dawid Starzynkiewcz, który od kilku lat działa w branży tekstylnej.

dawidstarzy
Drugi dzień konferencji zamykała prelekcja Wojciecha Nowaka. Jednego z najdłużej mieszkających w Tajlandii Polaków, bo od 28 lat. Była to świetna okazja do usłyszenia o praktycznym podejsciu do tajskiego prawa i zadania precyzyjnego pytania. Z tej możliwości korzystali nawet inni prelegenci, bo wiedza Wojciecha jest bardzo wysokiej wartości.

Po krótkim odpoczynku udaliśmy na kolację, która odbyła się na łodzi pływającej po rzece. Nie zabrakło tam także tańca m.in. przy polskich przebojach. Dzień zamykaliśmy w klubie Route 66. Kolejnym ciekawym miejscu, do którego z reguły nie docierają turyści z Europy.

Niedziela upłynęła na eksplorowaniu jednego z największych bazarów na Świecie, jakim jest odbywający się w każdy weekend Chatuchak Market. Dzisiaj pozdrawiamy Was już z Singapuru!

fot. Kasia Wojdyła

fot. Kasia Wojdyła

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]