Po wczorajszym poście „5 filmów po obejrzeniu których kupisz bilet do Tajlandii” rzeczywiście na Facebook-u zaroiło się od potwierdzeń rezerwacji lecących na konferencję #EventBPG.

Jednak wielu z Was zapewne jeszcze zastanawia się i szuka korzystnego połączenia. W tym celu dzisiaj kilka porad jak kupić korzystnie bilety lotnicze do Tajlandii.

1. Leć do Bangkoku

Ciężko będzie znaleźć tańsze loty do całego regionu Azji Południowo-Wschodniej gdziekolwiek indziej niż do Bangkoku. Dlatego swoje poszukiwania na początku kieruj na początku do tego miasta. Oczywiście zdarzają się wyjątkowe promocje np. kilka wolnych miejsc w czarterze i wtedy zdarza się, że za 300 zł można dolecieć do Sajgonu czy do Krabi.

2. Zobacz co wyszuka Adioso i Google Flights

Sam poszukiwania zaczynam od Google Flights i Adioso. W ten sposób mogę wstępnie wyselekcjonować najkorzystniejszy lot. Dość łatwo można tam porównać oferty na cały miesiąc.

3. Sprawdź kilka OTA (multiwyszukiwarek)

[sociallocker]Zobacz takie multiwyszukiwarki jak Kayak, Skyscanner, Momondo, eDreams

Któraś z nich na pewno zaoferuje lepszą cenę na wybrany lot, nawet w porównaniu do strony linii lotnicznej.

Możesz także szukać ofert w różnych wersjach językowych np. lot do Bangkoku z Warszawy kosztował 199Euro za pośrednictwem Kayak.es, a 899zł za pomocą Kayak.pl. Niestety wymaga to zaangażowania większej ilości czasu i czasem może się nie udać.[/sociallocker]

4. Sprawdź forum fly4free

Najlepsze polskie forum dotyczące taniego latania. Tam polecam szukać ciekawych kombinacji jakie odnajdują użytkownicy i informacji o miejscach w czarterach za grosze (często lastminute).

5. Uważaj na pliki cookies w komputerze

Multiwyszukiwarka może zanotować jeśli wielokrotnie będziesz szukał biletu na danej trasie i w określonym terminie. Często powodu to wzrost cen, dlatego polecam szukać w trybie incognito.

6. Poszukaj kodów rabatowych

Takie serwisy jak eDreams itd często oferują kody promocyjne zapewniające rabat. Jak masz czas to możesz poszukać na forum fly4free lub w google.

7. Zapłać odpowiednią kartą

Multiwyszukiwarki OTA pobierają dodatkowy haracz za płacenie niewłaściwą kartą. Czasem warto poszukać lub zainteresować się czy odpowiednia karta jest w Twoim zasięgu. Oczywiście jeśli lecisz tylko dwa raz do roku to szkoda zachodu.

Biblia Taniego Latania

Oczywiście istnieje jeszcze wiele technik i taktyk na obniżenie cen biletów lotniczych. Szczegółowo opisane są w Biblii Taniego Latania autorstwa Dawida Dudka. Książka ma 438 stron i zawiera w sobie wiele rzetelnej wiedzy na temat wyszukiwania i obniżania cen biletów lotniczych. Wymaga to jednak od Ciebie także wielu godzin poszukiwań i testów. Nie ma magicznych sztuczek zapewniających Ci darmowe loty kiedy tylko chcesz, także na początek polecam podstawowe zasady wymienione powyższym artykule. Potem sięgnij po BTL 🙂

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]