Nadchodzi wreszcie ten dzień. Lądujesz na lotnisku Bangkok Suvarnabhumi. Jakie pierwsze kroki wykonać po wyjściu z samolotu?

lotnisko

Kontrola graniczna i pierwsze kroki na lotnisku

Pierwsza sprawa to przejście przez kontrolę graniczną. Powinieneś mieć już wypełnioną kartę meldunkową (która dostaniesz w samolocie) na której wpisujesz swoje dane i adres w Tajlandii (nikt tego nie weryfikuje). Teoretycznie powinieneś posiadać też bilet na powrót z Tajlandii. W praktyce przy wizach 30 dniowych „on arival”, czyli wydawanych od ręki turystom przy przylocie, bardzo rzadko ktoś to sprawdza. Jeśli miałbyś pecha to sprawdź serwis flyonward, który oferuje wynajem takich biletów  za 9,99$.

Kolejny krok to odbiór bagażu. W czasie oczekiwania na swoją walizkę możesz dać znać bliskim o tym, że doleciałeś, na lotnisku działa wifi.

Na lotnisku znajdziesz też kantory, które z reguły mają mniej korzystne kursy niż ich odpowiedniki w mieście. Dlatego wymień tyle pieniędzy ile będziesz potrzebował na dojazd do hotelu, zakup karty sim i pierwsze zakupy np. 20$.

Tajski operator komórkowy

[sociallocker]Gdy już masz wszystkie swoje bagaże i pierwsze kilkaset bahtów w kieszeni to warto kupić lokalną kartę sim do telefonu. Przede wszystkim dla możliwości korzystania z Internetu. Warto to zrobić już na lotnisku, bo obsługa na stoiskach operatorów skonfiguruje Ci telefon. Rekomendujemy wybór dtac. Przygotuj na ten cel ok 400 bahtów. Za taką kwotę nabędziesz tajski numer, kilka gigabajtów Internetu oraz dostęp do wifi, które jest w bardzo wielu punktach miasta i bywa bardzo szybkie[/sociallocker].

Dojazd do hotelu

Najlepiej i najekonomiczniej do miasta możesz dostać za pomocą kolejki Airport Link, która łączy lotnisko z centrum. Jeśli nocujesz w hotelu Mandarin (w którym będzie miała miejsce konferencja #EventBPG) lub wzdłuż linii metra to czeka Cię jedna przesiadka na stacji Makkasan. Koszt dojazdu to ok 35 bahtów za odcinek. Żetony za pomocą który wejdziesz i wyjdziesz ze odpowiednich stref na stacjach kupisz w automatach.

Oczywiście możesz także dojechać do swojego miejsca noclegowego Uberem lub taksówką. Przy wyborze tej drugiej opcji pamiętaj o poproszeniu o włączenie taksometr, wystarczą słowa „meter please”.

Po takim wprowadzeniu powinieneś już być w hotelu, odeśpij jetlag, a w kolejnych artykułach opiszę sposoby na spędzenie i przetrwanie w Bangkoku 🙂

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]