Gdy leciałem pierwszy raz do Tajlandii to na Okęciu przy odprawie rozmawiałem z człowiekiem lecącym tam po raz kolejny. Opowiadał mi jak ostatnio tam zachorował i trafił na 2 miesiące do szpitala, wtedy pomyślałem „dlaczego tam człowieku wracasz?”.

Po kilku miesiącach pobytu w Tajlandii zrozumiałem, że nawet jakby mi się coś takiego stało to i tak bym wrócił. Tajlandia potrafi w sobie rozkochać. Poznaj powody, dla których też możesz się od niej uzależnić.

Bangkok

Bangkok się kocha albo nienawidzi. Na początku miasto przytłacza, stąd wielu turystów dla których był to jeden z punktów programu za nim nie przepada. Po dłuższym pobycie wielu traci dla niego głowę. Dlatego jeśli naprawdę chcesz ocenić „miasto aniołów” to polecam co najmniej dwutygodniowy pobyt. Więcej o tym co przeżyć w Bangkoku przeczytasz w tym wpisie.

bangkok

Jedzenie

Znane na całym Świecie tajskie jedzenie oczywiście najlepiej smakuje w Tajlandii. Wydając już 3-4 zł możesz zjeść na ulicy pyszne danie np. Pad Thaia

padthai

Klimat

Po prostu całoroczne lato. Jeśli zamieszkasz tutaj to możesz cały rok chodzić w klapkach.

slonce

Bezpieczeństwo

Jeśli szanujesz Tajlandię i lokalne świętości to nie spotkasz się raczej z agresją Tajów. Oczywiście zdarzają się czasem różne incydenty, ale są to wyjątkowe sytuacje.

Widoki

Niesamowite wyspy, plaże, powyginane palmy czy skały schodzące do morza. Z takimi widokami kojarzy się Tajlandia i jak najbardziej słusznie, bo takiej miejsca jak Koh Tao czy Railay robią niesamowite wrażenie.

koh tao

Środowisko nomadów i expatów

Zaletą Tajlandii są także przyjezdni. Ze względu na swoje zalety wielu ludzi osiedla się tu na kilka miesięcy i dłużej. Tworzy się bardzo ciekawa społeczność, tak jak np. w Chiang Mai.

dn

Wygoda życia

Świetnie wyposażone sklepy 7-eleven (takie „lepsze żabki”) co kawałek, tanie taksówki, centra handlowe i wiele innych zdobyczy cywilizowanego Świata, które są bardzo dobrze rozwinięte w Tajlandii i dzięki temu żyje się tutaj po prostu wygodnie.

Ceny

Wiele artykułów i usług jest po prostu tańszych niż w Polsce. Możesz jeść skromne obiady za 3 zł, wynająć kawalerkę – condo za 400 zł w Bangkoku i kupować paczkę z kawałkami ananasa za 2 zł. Naprawdę można tu tanio żyć

Tajowie

Niewątpliwą zaletą Tajlandii jest także przyjazne usposobienie jej mieszkańców, którzy cieszą się i świętują zarówno Boże Narodzenie, jak i Chiński Nowy Rok:)

szczescie

Na koniec zapraszamy do Tajlandii, szczególnie na konferencję #EventBPG 🙂

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]