Wybierasz się do Tajlandii i masz kilka pytań? Świetnie trafiłeś. Post ma głównie za zadanie pomóc uczestnikom konferencji EventBPG w Bangkoku (jeśli chcesz wznieść biznes na wyższy poziom to rozważ koniecznie udział ) w przygotowaniu do wizyty, ale przyda się oczywiście także innymi polskim turystom.

Skupimy się na najważniejszych pytaniach:

1. Czy się szczepić?

Tajlandia nie jest tak niebezpieczna jak np.Afryka. Wielu Polaków mieszkających tam na stałe nigdy się na nic nie szczepiło, ale zawsze zależy. Jeden całe życie jeżdzi bez pasów i nic mu się nie stanie, a drugiego to zabije w tydzień po otrzymaniu prawa jazdy.
Koszt kompletu szczepień wyniesie 300-400 zł. Oczywiście tym większe masz plany eksplorowania dżungli i terenów dzikich nad rzekami, tym ryzko zarażenia jest większe. Także w tym temacie musisz zaufać intuicji.
W temacie zdrowia polecam przywiezienie np. swoich witamin z Polski jeśli się sumplementujecie, bo koszt np. opakowania magnezu to 50 zł.

2. Co zrobić z ubezpieczeniem?

Jesteśmy zadowoleni z Planety Młodych, która kosztuje do 100 zł na rok, a zapewnia obsługę w luksusowych tajskich szpitalach. Zobacz relację z wizyty w szpitalu w Chiang Mai na blogu Jak Wygrać Życie?

3. Jak wypłacać najkorzystniej pieniądze?

[sociallocker]Najkorzystniej jest wymienić złotówki na dolary, a potem w tajskim kantorze dolary na bhaty. Ryzyko kradzieży oczywiście istnieje, ale oceniłbym je trochę niżej w Polsce (generalnie oba kraje uważam za bezpieczne). Najbardziej trzeba uważać oczywiście w miejscach turystycznych.
Jeśli koniecznie chcesz wypłacać pieniądze z bankomatu (każda wypłata do 22 zł opłaty za wypłatę + przewalutowania i prowizje) to warto założyć konto w dolarach i na nie przelewać pieniądze wymienione w kantorach online. W listopadzie 2015 najkorzystniejsza była oferta T-mobile banku, który wydawał kartę do konta walutowego od ręki.[/sociallocker]

4. Jak przeliczać Tajskie Bahty na Złotówki?

Najczęściej przyjmowaną metodą jest odjęcie od kwoty w bahtach jednego 0 i przemnożenia raz 1,1 np. 700 bhatów to ok 77 zł.

Thai_baht

5. Jakie są ceny noclegów?

Oczywiście ceny uzależnione są od standardu miejsca.
Ogólna cena hoteli waha się od 700bh do 5000bt i więcej.
Warto szukać promocji na booking.com . W Azji dodatkowo bardzo rozpowszechniony jest serwis Agoda.
Oprócz tego świetnie działa Airbnb (rezerwując się z linku partnerskiego otrzymasz bonus na start)

Rezerwując noclegi postaraj się, aby były w pobliżu linii metra. Jeśli bardzo chcesz skorzystać z noclegu w innej lokalizacji to warto, aby były przy jakiejkolwiek linii transportu szynowego, bo podróżując autobusem lub taksówką możesz utknąć w gigantycznym korku. W Bangkoku obok taksówek i tuk tuków świetnie działa też Uber.

Konferencja będzie miała miejsce w hotelu Mandarin, który znajduje się bardzo dobrym punkcie Bangkoku (ciekawostka: miasto nie posiada jednego centrum)

mandarin

6. Pakowanie

Naprawdę możesz znacznie ograniczyć ilość ciepłej odzieży do minimum, choć warto coś mieć, bo Tajowie mają tendencje do przesadzania z klimatyzacją.

Jeśli wybierasz się na konferencję to weź ze sobą oczywiście zestaw odzieży smart casual. Na poprzednich wyjazdach narodziło się dużo współpracy biznesowych, dzięki zawiązaniu się relacji między uczestnikami (a cena biletów lotniczych dokonuje selekcji zainteresowanych), którzy utrzymują ze sobą kontakt długo po wyjeździe.

lebua

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]