Konferencja #EventBPG ma wiele wartości dodanych. Po pierwsze jest to okazja do świetnego networkingu i nawiązanie głębszych relacji przy okazji wielu imprez towarzyszących. Nie należy jednak zapominać o turystycznych walorach Bangkoku, który jest jednym z miast, które przyciągają najwięcej turystów na Świecie. W dzisiejszym artykule o kilka zdań o największych atrakcjach „Miasta Aniołów”

1. Khao San Road

Warto chociaż raz tam zajrzeć. Najbardziej backpackerska ulica na Świecie. Tam zjesz suszonego skorpiona i pasikonika (wbrew pozorom nie jest to typowe tajskie danie dostępne na każdej ulicy), kupisz koszulki z logiem browaru i pobalujesz całą noc. Dla jednych będzie to najlepsze miejsce w Bangkoku, dla innych koszmar:)

2. Sky Bar – Lebua State Tower

Oglądałeś Kac Vegas 2? Pamiętasz scenę na 64 piętrze? Jeśli to przypomnij sobie ten fragment filmu

… i zobacz ten widok na żywo. Mamy to w planie #EventBPG Byliśmy tam podczas ostatniej konferencji Asbiro w Bangkoku

lebua-asbiro

3. Pikatny Bangkok Soi Cowboy/Patpong/Nana

Bangkok ma także kilka swoich dzielnicy czerwonych latarni, są to ściśle określone miejsca i tego typu rozrywki nie są widoczne w innych punktach miasta. Uważaj tam na oszustwa. Szerszy opis tego typu atrakcji znajdziesz na blogu Azja po zmroku.

4. Pałac królewski

Jedna z największy turystycznych atrakcji Bangkoku. Pełna kolorów egzotyka, choć przy dłuższym pobycie w Tajlandii nasycisz się widokiem tajskich świątyń:)
grand palace

5. Świątynie w Bangkoku

Oczywiście są ich niezliczone ilości. Wrażenie szczególnie robią Wat Phao i Wat Arun

watarun

6. Masaż

Kategoryczne na liście to do w Bangkoku np. masaż stóp za 30 zł niesamowicie relaksuje:)

7. Komunikacja – kolejka naziemna BTS i tuk -tuki

Na liście największych atrakcji Bangkoku w trip advisor kolejka BTS ma drugą pozycję. Nie do końca się z tym zgadzam, ale zdecydowanie warto się nią przejechać, aby zobaczyć inną perspektywę na Bangkok.

W temacie transportu oczywiście należy wspomnieć o bardzo charakterystycznym obrazku Bangkoku, czyli tuk-tukach. W stosunku do innych form transportu będzie dość droga atrakcja, ale raz warto to sprawdzić. Przed skorzystaniem postaraj się ustalić cenę za przejazd.
TH_Tuk_Tuk_1

8. Chatuchak

Jedno z największych targowisk na Świecie, które odbywa się w weekend w Bangkoku. Możesz tam dojechać BTS-em, także za jednym zamachem załatwić dwie atrakcje.
Co tam kupować? Może kupić tam prawie wszystko. Przede wszystkim jednak opłaca się odzież. Wbrew pozorom nie jest tam tylko badziewie, ale także lokalne tajskie marki.

9. Dom Jima Thompsona

Fascynuje mnie historia Jimpa Thompsona, który został w Bangkoku po wojnie wietnamskiej i założył wielki biznes. Wypromował i z powodzeneniem eksportował tajski jedwab. Dzięki niemu pojawił się hollywodzkich produkcjach.

Swój dom wybudował nad kanałem w biednej dzielnicy przy kanale, po to by być bliżej swoich pracowników. Niestety do dzisiaj nie wiadomo co się z nim stało, bo zaginął w Malezji.

Dziś jego dom, a właściwie kompleks budynków, jest muzeum tłumnie odwiedzanym przez turystów. Polecam tam zawitać.

Jim.Thompson.House.original.14669

Atrakcyjność Bangkoku nie polega jednak na pięknych zabytkach. Magnesem przyciągającym turystów jest jego nieokiełznana dusza, a wszelkie atrakcje są tylko powodem aby ją poznać 🙂

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]