Czas ucieka bardzo szybko, już jesteśmy na półmetku 2016 roku. Z tej okazji na blogu BPG podsumowujemy najciekawsze trendy ostatnich miesięcy w biznesie i marketingu internetowym. W tym artykule przyjrzymy się co działo się w świecie content marketingu.

1. Reklama natywna

Jako konsumenci jesteśmy coraz bardziej wymagający. Standardowy przekaz reklamowy robi już coraz mniejsze wrażenie. Natomiast reklama natywna jest wkomponowana w taki kontekst w którym się jej nie spodziewamy albo jest przez nas wręcz pożądany. Przykład tego typu przekazu jest artykuł w którym lubiany przez nas autor poleca szczerze dany produkt, bo naprawdę jest to coś bardzo korzystnego dla czytelnika. Jednocześnie nie przemilczając wad.

2. Wirtualna rzeczywistość

Kto by pomyślał rok temu, że Facebook wprowadzi filmy 360? Dziś nadal jest to nisza ze względu na wymogi sprzętowe, ale na pewno będzie rosła na znaczeniu. Dla dużych marek jest to praktycznie obowiązek

3. Jakość jest ważniejsza niż ilość

Jakość tworzony treści ma coraz większe znaczenie, szczególnie widoczne jest to w pozycjonowaniu. Na najbardziej konkurencyjnych frazach ciężko będzie przebić się stronom, których pozycja opiera się tylko na spamerskich linkach.

W natłoku konkurencji warto wyróżnić się jakością dostarczanej treści.

4. Mobilność ma coraz większe znaczenie

Coraz więcej Internautów łączy się z siecią tylko za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dlatego wszelkie treści muszą być tworzone z myślą o użytkownikach smartfonów.

5. Social media wciąż rośnie

W tym momencie platformy social media są większymi dostawcami wiadomości niż serwisy informacyjne. Większość biznesów musi w nich być obecny we właściwy sposób. Przeczytaj jak to zrobić w artykułach w kategorii „skuteczna promocja w social media

6. Interaktywność

Hitem ostatnich miesięcy są transmisje live na Periscope i Facebooku. Tego typu treści tworzone są we współpracy z widzami na których komentarze odpowiadają twórcy treści. Zdecydowanie powinieneś spróbować wdrożyć to w swoim biznesie.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]